Text size

Line spacing

Contrast

Placeholder Placeholder
Background image
16°
For visually impaired
16°

Question

Question

Valdkond: liikluskorraldus
Subject: Valgusfoor L. Puusepa ja Riia tn ristil

Tere

Situatsioon: Tulen jalakäijana Riia tänavalt Puusepa tänava poolt suunaga linnast välja.

Teeületus: Esmalt üle reguleerimata ülekäiguraja, kus annavad teed Riia tänavalt pööravad autod. Seejärel on kaks reguleeritud ülekäigurada (ohutussaarega eraldatud, eraldi valgusfooridega).

Probleem: Riia tänaval punase foori saabudes läheb esimene ülekäiguraja foor punaseks, et saaks Kesk kaare tänavalt tulevad autod läbi sõita. Teine ülekäiguraja foor jääb roheliseks. Nüüd kui vasakult (Kesk kaarelt) läheb autodele foor punaseks, läheb ka teine ülekäigurajafoor punaseks, et saaks läbi sõita Puusepalt tulevad autod. Aga, esimene ülekäigurajafoor ei lähe roheliseks, kuigi sealt enam ühtegi autot ei sõida. Kui Puusepa tänavalt tulevad autod saavad punase foori, läheb teine ülekäigurajafoor roheliseks, kuid esimene jääb ikka punaseks. Alles kui Riia tänavalt hakkavad autod jälle sõitma, läheb esimene foor tagasi roheliseks.

Kokkuvõte: Esimene foor on palju kauem punane kui teine foor, aga selleks ei tundu olevat põhjust.

Esitaja: M. K.
Esitatud: 25.09.2019

Vastus

Tere!

Riia-L. Puusepa-Kesk kaare ristmiku foorikontrolleri tehnilistest võimalustest tulenevalt töötab L. Puusepa tänava nn 1. ülekäiguraja jalakäijate foor samas grupis Kesk kaare tänava jalakäijate fooriga ehk kui L. Puusepa tänavalt sõidavad autod välja, on Kesk kaare jalakäijate fooris punane tuli ja ka L. Puusepa tänava 1. jalakäijate fooris punane tuli.

Mõnesekundiline erinevus L. Puusepa tn 1. ja 2. ülekäiguraja rohelise süttimises on tingitud Kesk kaare ülekäiguraja kaitseajast ehk ajast, mis kulub viimasel L. Puusepa tänavalt välja sõitval sõidukil ristmiku ja Kesk kaare ülekäiguraja ületamiseks. Jalakäija saab peatuseta L. Puusepa tänava ületada ajal, kui Riia tänaval põleb sõidukitele roheline tuli.

Lugupidamisega

Vastaja: Ahto Meho
linnamajanduse osakond
liikluskorraldusteenistus
alalise liikluskorralduse peaspetsialist
ahto.meho@raad.tartu.ee
Vastatud: 30.09.2019