Text size

Line spacing

Contrast

Placeholder Placeholder
Background image
18°
For visually impaired
18°

Question

Question

Valdkond: teede ja tänavate remont
Subject: Teede ja tänavate remont

Roopa tänaval on asfalteeritud osa üsna väike ning majade esine linnamaa on puhtalt kruusatee. Roopa tänaval õhtuti tehakse kiirendusi ja rekkad sõidavad tohutu kiirusega. Tänav kust lapsed tulevad koolist koju ja inimesed jalutavad koerte ja lastega. Esiteks on tohutu tolm kuna rekka hoiab tee äärde ja kohe on tolmupilv ülval. Millal võetakse ette midagi selle kihutamise ning tolmava kruusateega?
Auto jõuab pesulast koju ja järgmine päev on paksu tolmukihi all! See ju ei ole okei. Samuti lendab see tolm kodusesse ja üsna nukker seis. Palun infot, kas ja kuna võetakse ette Roopa tänaval kihutamise vastu mingid meetmed ning see kohutavalt tolmav kruusakõnnitee.

Esitaja: K. K.
Esitatud: 01.06.2020

Vastus

Tere

Roopa tänaval on üle 6 meetri laiune asfaltkate, mis on piisav linna tingimustes liiklemiseks. Asfalteeritud kõnniteede rajamist lähiaastatel Roopa tänavale planeeritud ei ole.
Lisame künnise rajamise tööde järjekorda. Siiski tuleb künnise asukoha planeerimisel arvestada, et künnis tekitab sõidukite poolt omakorda täiendavat müra, vibratsiooni ja õhureostust.

Lugupidamisega

Vastaja: Martin Nelis
linnamajanduse osakond
liikluskorraldusteenistus
juhataja
martin.nelis@raad.tartu.ee
Vastatud: 18.06.2020