Text size

Line spacing

Contrast

Placeholder Placeholder
Background image
18°
For visually impaired
18°

Question

Question

Valdkond: liikluskorraldus
Subject: Puiestee-Raatuse tn ülekäigurada

Tere,

Ületan igapäevaselt jalakäijana Puiestee tänava ülekäigurada ristmikul Raatuse tänavaga. Paraku on sellel pikal sirgel lõigul Puiestee tänaval paljudel autojuhtidel probleeme sobiva sõidukiiruse valikuga ning puudub soov ülekäiguraja pärast hoog maha võtta.

Eraldi tahaksin välja tuua kolm kõige tüüpilisemat olukorda:
1. Eriti probleemsed on rekkajuhid, keda liigub sellel tänaval väga palju. Mitte ainsatki korda ei ole mulle veoauto sellel ülekäigurajal teed andnud.
2. Nähtavust piiravad Puiestee tn kesklinnapoolses ääres kasvavad puud, mille tagant ei näe jalakäija Narva poolt lähenevaid autosid ega nemad jalakäijat, kuni ühe jalaga ollakse juba sõiduteel.
3. Raatuse tänavalt vasakpööret sooritavad sõidukid on keskendunud tõusult probleemideta minema saamisele ning suure liiklusega tänaval õige vaba momendi tabamisele. Need juhid pööravad harva tähelepanu sellele, et teed võib ka jalakäija ületada.

Kas sellel Puiestee tänava lõigul oleks võimalik rakendada rohkem meetmeid, mis jalakäijate ohutust tagaksid, nt vähendatud sõidukiirus, nagu Puiestee-Jaama ristmikul, või foor, nagu Puiestee-Roosi ristmikul, või keelata Raatuse tänavalt vasakpöörded ning suunata liiklus fooriga Roosi tänavale?

Lugupidamisega

Esitaja: K. R.
Esitatud: 01.06.2020

Vastus

Tere

Täname tagasiside eest!
Oleme lisanud Raatuse-Puiestee ülekäiguraja liiklusmärkidele neoonäärised. Sellel aastal projekteeritakse ülekäigurajale täiendav valgustus. Magistraaltänava liiklust ei ole otstarbekas Roosi tänavale suunata.
Teavitame politseid täiendavast järelevalve vajadusest nimetatud kohas.

Lugupidamisega

Vastaja: Martin Nelis
linnamajanduse osakond
liikluskorraldusteenistus
juhataja
martin.nelis@raad.tartu.ee
Vastatud: 18.06.2020