Text size

Line spacing

Contrast

Placeholder Placeholder
Background image
For visually impaired

News

Jaapani psühhedeelse rokkbändiga Hikashu astub üles Jaanus Nõgisto

jaapani bänd

3 March / Aasia sõnatu teatri festival "1000 kurge" toob Tallinnasse ja Tartusse Jaapani rokkbändi Hikashu, 12. märtsil kell 19 on kontsert Tartu Aparaaditehase Armastuse saalis.

14. märtsil kell 20.30 Tallinnas Sakala 3 teatrimajas. Psühhedeelse Jaapani ansambliga  astub üles ka Eesti rokkmuusik Jaanus Nõgisto.

Nõgisto: “Tundus põnev väljakutse. Mina liitun esialgu kaheks nende originaallooks.”

Hikashu  teeb köitvaks see, et üle 60nesed virtuoossed muusikud ei ole endas unustanud poisikest, lapselikku rõõmu. Oskuslike muusikutena eksperimenteerivad nad kaasakiskuvalt free jazz'i, no wave, gutturali, growling Beefheartiani ja pop stiilidega ning võtavad loa laval korralikult mürada. Bändi algusaastatel tegid nad palju omi lugusid, kuid ka kavereid, neil on näiteks oma versioon Kraftwerki menuloost "The Model".

Bändi vokalist Makigami Koichi jõudis muusika juurde juhuslikult tänu vajadusele luua 70ndatel ühe oma teatrilavastuse jaoks originaalmuusika. Temaga liitus keskkooli sõber Mita Freeman, kellest sai hiljem Hikashu kitarrist. Kahe looja koostöö tulemusena sündis 1978. aastal Hikashu. Nende esimene singel sündis 1979. aastal ning kandis nime “20. sajandi lõpp”. Singliga saavutati Jaapanis ka kohe laialdasem tuntus. Mõne aja pärast leidis aga bänd, et pop-maailm on liiga piirav ning hakkas rajama oma iseseisvat teed, luues  2003. aastal koosseisu, kuhu kuulusid bassimängija Sakaide Masami, klahvpillimängija Shimizu Kazuto ja trummar Sato Masaharu. Kogenud improviseerijate Shimizu ja Sato kaasamine võimaldas Hikashul minna veelgi eksperimentaalsemale teele. 2005. aastal salvestasid nad albumi “Ten Ten” pelgalt improvisatsioonide põhjal ja astusid üles sellistel üritustel nagu Yokhama Jazz Promenaad ja Jazz Art Sengawa, samas ka laiemalt tuntud rokisündmusel Fuji Rock festival.

Rohkem infot:
birdname.ee

https://www.facebook.com/events/1388036664716256/
https://www.facebook.com/events/3318032321556962/

Piletid Piletilevis

Last changed 03.03.2020