Text size

Line spacing

Contrast

Placeholder Placeholder
Background image
For visually impaired

News

ERM taasavab uksed ja valmistab ette nelja uut näitust

Eesti Rahva Muuseumi pressiteade

18 May / Homsest, 19. maist on Eesti Rahva Muuseumi uksed jälle valla, avatud on nii püsinäitused kui ka muinasjutunäitus „Elas kord“ oma allmaailma, võlumetsa ja paljude teiste salapäraste paikadega. Suvel on oodata mitut uut näitust.

„Peagi saab ERMis näha Tuuli Puhveli vitraaže, Juss Piho maale, Siima Škopi juubelinäitust ja osalussaalis Muhu sukki. Samuti on kavas senisest enam kasutada muuseumi väliala, mh on jutuks välikohvik ja lava ERMi peasissekäigu juures, nn noka all,“ rääkis arendusdirektor Viljar Pohhomov. Hurda saali on loodud stuudio, kus saab korraldada nii koolilõpu veebiaktuseid kui ka veebikonverentse.

Muuseumis liikudes tuleb järgida 2+2 reeglit ja desinfitseerida käsi. Ka ERMi ruume puhastatakse senisest sagedamini: puuteekraane iga kahe tunni järel, kõrvaklappe pärast iga kasutuskorda. Suletud on vaid mõni eksponaat, nt Karjala saun, kus ei ole võimalik hoida ohutut vahemaad.

Nii giidituuridel kui ka haridusprogrammides saab samaaegselt osaleda kõige rohkem kümme inimest. Valikusse on lisandunud mitu uut tuuri, sh ekskursioon „Ringkäik Raadil“, kus räägitakse lugusid siinsetest arheoloogilistest leidudest, Raadi mõisast ja ERMist, sõjaväelennuväljast ning uhketest avastustest, mis selle piirkonnaga seotud.

Lisainfo: ERMi arendusdirektor Viljar Pohhomov, viljar.pohhomov@erm.ee, 736 3074.

Last changed 18.05.2020