Text size

Line spacing

Contrast

Placeholder Placeholder
Background image
-2°
For visually impaired
-2°

News

Tartu linnakärajad: südalinna kultuurikeskus

Tartu Linnavolikogu

Linnakärajad

25 September / Südalinna kultuurikeskuse rajamise plaanidele keskenduv Tartu kaasamiskärajate sarja neljas üritus toimub esmaspäeval, 28. septembril kell 18.

Suvel edukalt alguse saanud linnakodanike kaasamisüritus toimub taas Facebooki otseülekandena ja osalema on oodatud kõik, keda huvitab Tartu linnasüdame tulevik.

Kärajate eestvedaja, linnavolikogu esimehe Lemmit Kaplinski sõnul on seekord kavas arutada, milline saab olema Eesti esimene kunstidele, kultuurile ja kogukonnale keskendunud linnasüda. "Tartu ja kogu Lõuna-Eesti vajab südant, mis tuksub täiel elujõul kultuuri ja kunstide rütmis. Just seetõttu, et tulevasel keskusel on ka suur regionaalne mõju, oleme esitanud kultuurikeskuse riigikogu kultuurikomisjonile rahastamiseks kui ühe riiklikult tähtsa kultuuriobjekti. Linna elurütmi põhjalikult muutva keskuse puhul peame väga oluliseks, et linnarahvas oleks protsessis algusest peale kaasas ja selleks annab liinnakärajatel osalemine suurepärase võimaluse. Otseülekande käigus jäetud põnevamatele küsimustele ja kommentaaridele saavad jälgijad ka vastused," lisas Kaplinski.

Südalinna kultuurikeskuse teemal räägivad kärajatel linnaarhitekt Tõnis Arjus, Tartu Kunstimuuseumi direktori kohusetäitja Joanna Hoffmann ja Tartu Linnaraamatukogu direktor Piret Talur.

Joanna Hoffmann: "Südalinna kultuurikeskus loob ajakohased tingimused nii Eesti suuruselt teise kunstikogu valdajale Tartu kunstimuuseumile, oma Kompanii tänava hoonest ammu välja kasvanud Tartu linnaraamatukogule kui ka teistele Tartu ja Lõuna-Eesti kultuurikorraldajatele. Ühiselt kureeritud nüüdisaegne ja atraktiivne keskkond teeb keskusest üheaegselt tõmbekeskuse Eesti ja lähiriikide jaoks, suunates külastajad omakorda Lõuna-Eesti piirkonda tervikuna."

Linnakärajad algavad esmaspäeva õhtul kell 18.00 Facebooki otseülekandena ning on hiljem järelvaadatavad Tartu linnavolikogu Facebooki lehel.

Lisainfo: linnavolikogu esimees Lemmit Kaplinski, 511 8619

Eveliis Padar


linnavolikogu esimehe nõunik

Tel: 5342 3747

Last changed 28.09.2020