Text size

Line spacing

Contrast

Placeholder Placeholder
Background image
For visually impaired

News

Uueturu park sai uued värvilised pingid

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Uueturu pargi uued pingid Foto: Mana Kaasik

9 December / Uueturu parki paigaldati möödunud nädalal uued pingid, mis teeb sellest esimese „Kureeritud elurikkuse“ projekti pargi neljast, kuhu toodi värske õuemööbel. Mitmevärvilised pingid on täienduseks parki istutatud kevadlilledele ja külvatud niidukooslusele.

Kui senised pingid asusid keskse väljaku ümber servades, siis 18 uuest pingist on moodustatud suuremad või väiksemad grupid. Suur osa uutest pinkidest on ühekohalised toolid. Kõigil uutel pinkidel on seljatugi, et istumine oleks mugavam ja motiveeriks inimesi pargis pikemalt aega veetma. Istumise ja püstitõusmise teevad lihtsamaks pinkide käetoed. 

Pinke on neljas värvitoonis metallosadega: valged, roosad, erepunased ja tumepunased, et täiendada pargihaljastuse õite, lehtede ja viljade värvust. Pinkidel erineb nii värv, pikkus kui ka käetugede asetus, seega on pargis 15 täiesti unikaalset pingitüüpi, mis täidab "Kureeritud elurikkuse" projekti mitmekesisuse poole püüdlevat eesmärki.
 
Lähiaastatel värskendatakse kõigi “Kureeritud elurikkuse” projekti nelja pargi ilmet. Täpsed elemendid töötatakse välja projekti arendusprotsessi käigus.

Rutt Ernits-Sups

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel:
Mob: 5554 0731

Last changed 09.12.2020