Text size

Line spacing

Contrast

Placeholder Placeholder
Background image
For visually impaired

News

Jõulurahu väljakuulutamist Raekoja platsilt saab jälgida videopildis

Jõulud Tartus Foto: Timo Müürsepp

23 December / Neljapäeval, 24. detsembril kell 12 kuulutavad Tartu linnapea Urmas Klaas ja EELK Lõuna piirkonna piiskop Joel Luhamets Tartu uisuplatsil välja jõulurahu, mida saab jälgida videopildis. Kohal on ka jõuluvana Jolle ja jõulumoor Asti.

Traditsiooniline jõulurahu väljakuulutamine kantakse otsepildis üle Jõululinn Tartu Facebooki lehel: https://www.facebook.com/JoululinnTartu, et vältida inimeste kogunemist Tartu Raekoja platsile.

Tänavu ei jagata ka jõulurahu väljakuulutamisel traditsioonilist jõulusuppi ja jääb ära meelelahutusprogramm. Kes soovivad vaadata sündmust kohapeal, peavad pidama kinni 2+2 distantsireeglist ning tungivalt soovituslik on kanda maski.

Jõulurahu kuulutamine on üks vanemaid Skandinaavia jõulutraditsioone. Tegemist on kombega, mis ulatub 17. sajandisse Rootsi kuninganna Kristiina aega, mil ka kõige kurjemate ja kurvemate olukordade keskel aeg-ajalt erirahu välja kuulutati. Jõulurahu väljakuulutajaks oli tavapäraselt linnapea või raesekretär ning selle väljakuulutamise ajaks jõululaupäeva keskpäeva eelsed ja järgsed minutid. Eestis taaselustati tava iseseisvuse taastamise järel.

Rutt Ernits-Sups

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel:
Mob: 5554 0731

Last changed 23.12.2020