Text size

Line spacing

Contrast

Placeholder Placeholder
Background image
-2°
For visually impaired
-2°

News

Täna tähistame üldrahvalikku maletamise päeva

Eesti Rahva Muuseumi pressiteade

„Jääkuningannade male“ Foto: Lilian Lukka

7 January / Paul Kerese 105. sünniaastapäeva tähistamiseks kutsub Eesti Rahva Muuseum koos Eesti Maleliiduga kõiki üles täna, 7. jaanuaril, maletama ja mängu jäädvustama.

Täna tähistame Eestis üldrahvalikku maletamise päeva. „Selle sündmuse jäädvustamiseks tuleb leida üks malehuviline, teha partii ning salvestada see fotona,” selgitab malepäeva ideed eest vedav entusiast Heino Laiapea. Oodatud on ka kõik fotod, mis on tehtud sel päeval kasvõi üksi või arvuti vastu maletades.

Paul Kerese 100. sünniaastapäeva puhul viis aastat tagasi kutsus ERM inimesi sedasama tegema. Eesti Rahva Muuseumi pildiaita laekus 184 fotot üle terve Eesti ja mõned ka piiri tagant. Piltidel oli näha malemänguhoos naabreid, lapsi, peresid ja vanaisasidki, kes näitavad lapselastele esimesi käike.

Pildid malemängust tuleks teha just täna, ERMi pildiaita kampaaniasse „Maleta naabriga“ saab neid üles laadida kuni 1. aprillini. Kindlasti tasub enne üle vaadata pildiaidas fotodele seatud parameetrid ja üleslaadimise tingimused. Kui juhtub, et täna pildi tegemiseks aega ei ole, oodatakse ka hiljem tehtud fotosid.

Parimad ja erilisemad malehetked valib välja žürii aprillikuu jooksul. Auhinnad on välja pannud Eesti Maleliit, ERM, EOK, Kultuuriministeerium, Haridus- ja Teadusministeerium, Maaeluministeerium, Olustvere TMK.

„Maleta naabriga“ pildikampaaniat aitab ellu viia Eesti Maleliit, Eesti Male toetusühing, ajaleht Eesti Maleelu.

Rohkem infot ERMi kodulehelt.

Lisainfo: Heino Laiapea, Tel 523 7120, heinoprei@gmail.com

Last changed 07.01.2021