Text size

Line spacing

Contrast

Placeholder Placeholder
Background image
For visually impaired

News

Von Glehni Teater toob Mart Kivastiku lavastuse „Tiit ja Tõnu“ esietenduse Tartusse

Von Glehni Teatri uuslavastus Tiit ja Tõnu

19 January / Von Glehni Teater toob Mart Kivastiku lavastuse „Tiit ja Tõnu“ esietenduse Tartusse.

Von Glehni Teater toob välja Mart Kivastiku esimese näidendi „Peeter ja Erik“ taaslavastuse „Tiit ja Tõnu“. Uues kuues, uute osatäitjatega! Mängivad suurepärased näitlejad Tõnu Oja ja Tiit Sukk. Seoses piirangute pikenemisega Harjumaal planeeritud esietendus edasi ei lükku ning toimub Tallinna asemel Tartus Karlova Teatris 22. jaanuaril.

Tiit ja Tõnu kohtuvad Mart Kivastiku halenaljakas ja vaimukustest kubisevas lavastuses, saatuse tahtel ühes pisikeses ühiselamu toas, kuhu nende universumi mõõtu egod, kaks kušetti ja kraanikauss peavad ära mahtuma. Mart Kivastik ise on öelnud, et näidend räägib kaduma läinud ajast, mida tagasi ei saa. "Kui juustu võid sa kapi tagant üles leida, siis kaotatud aega leida on juba raskem." Nendel meestel pole kusagile kiiret. Võibolla istuvadki isolatsioonis ja püüavad mitte hulluks minna. Tiit ja Tõnu  on kahekesi ühetoalises korteris, praevad koos muna ja parandavad tooli, filosofeerivad ja teevad sporti, mängivad pilli ja libistavad veini. Ja seda kõike nakatava huumori ja südamliku siirusega. Näitlejad on lavastuslikult toodud rahvale võimalikult lähedale, et publik saaks nautida tippnäitlejate mängu igat väiksemat detaili ja näoilmet. Lavastusele on teinud muusikalise kujunduse helilooja ja näitleja Ardo Ran Varres. Originaalse lavakujunduse on loonud Pille Jänes.

Tiit ja Tõnu esietendub reedel, 22. jaanuaril 2021 algusega kell 19.00 Karlova Teatris (Tähe 66, Tartu). Järgnevad etendused 23., 24. jaanuar Tartus ja 18., 19., 20. veebruar Tallinnas Von Glehni Teatris
 

Rutt Ernits-Sups

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel:
Mob: 5554 0731

Last changed 19.01.2021