Text size

Line spacing

Contrast

Placeholder Placeholder
Background image
-2°
For visually impaired
-2°

News

Tudengid aitasid ehitada Tartu Ronimisministeeriumi

Kõrgema Kunstikooli Pallas pressiteade

ronimissein Foto: Kristjan Bachman

20 January / Kõrgema Kunstikooli Pallas mööbliosakonna tudengid aitasid ehitada Tartu Ronimisministeeriumi.

MTÜ Mäehaigus algatusel valmib Tartus Tehase 21 tööstushoonesse boldering  ehk rahnuronimise keskus - Ronimisministeerium Tartu, kus on erineva keerukusega ronimisseina kokku üle 340 m2. Projekti eeskujuks on Tallinnas juba populaarseks osutunud Ronimisministeerium. Äramärkimist väärib ka, et sellest aastast on boldering arvatud Tokyo olümpiamängude üheks spordialaks.

Kõrgema Kunstikooli Pallas mööbliosakonna III kursuse tudengitel on õppeaine "Ühiskondlik projekt", mille raames tehtigi koostööd Tartusse laienenud Ronimisministeeriumiga. Pallase õppejõu Kristjan Bachmani juhtimisel aitavad tudengid Ronimisministeeriumi sisustada köögimööbliga ja toetavad muu vabatahtliku tegevusega.

Tudengite õppeaine lähteülesanne oli puhkenurga köögi kujundamine, selle valmistamine ja paigaldamine. Suhtlus reaalse kliendiga, ruumispetsiifika arvestamine ning ideest teostuseni lahenduse pakkumine on hea väljakutse ja kogemuste saamise võimalus ning tudengite panus kursuse peale on tänaseks üle 400 tunni õppetööd. Kristjan Bachman peab Ronimisministeeriumiga tehtud koostööd väga heaks projektiks tudengite ettevalmistamiseks iseseisvaks erialatööks.

Seoses praeguste piirangutega Ronimisministeeriumi suurt avamist ei tehta, kuid huvilistele on keskus avatud sellest reedest kell 9.00. Neljapäeval 18.00 toimub vabatahtlike kinnine üritus.
 
Lisainformatsioon:  
Kristjan Bachman
Kõrgem Kunstikool Pallas, õppejõud
kristjan.bachman@pallasart.ee
+372 564 2871
 

 

Last changed 20.01.2021