Text size

Line spacing

Contrast

Placeholder Placeholder
Background image
-2°
For visually impaired
-2°

News

Tartu restoran kuulub Põhjamaade parimate hulka

Restorani Hõlm pressiteade

restorani kokad

2 November / Tartu restoran Hõlm kuulub Skandinaavia parimate hulka ja on Baltikumi TOP 30 tabelis 17. kohal.

Esmaspäeval toimus Stockholmis Skandinaavia parimate restoranide väljakuulutamine ’’The White Guide Nordic’’ gastronoomia galal. Tartu restoranil Hõlm on au kuuluda Skandinaavia parimate hulka.
’’The White Guide Nordic’’ on teejuht Põhjamaade juhtivatest restoranidest, sisaldades endas 325 arvustust Taani, Rootsi, Norra, Islandi, Soome, Gröönimaa, Fääri saarte ja Balti riikide kohta.
Balti riigid on esmakordselt esindatud Põhjamaade parimate seas, kokku on arvustusi 60 restorani kohta, kellest 30 parimat on pandud ka pingeritta. Anna Michelson Bodemark, kes on ’’White Guide Nordicu’’ teejuhi Balti riikide osa peatoimetaja ütles: ’’Kui Balti piirkonna köögid arenevad nii, nagu nad teevad seda praegu ja kasvatavad oma eristusvõimet, siis rohkem inimesi avastab, et Eesti, Läti ja Leedu on väärt teekonda nende restoranideni’’.
’’The White Guide Nordicu’’ kriitikud hindasid restorane 40 punkti skaalal toidu osas ja 100 punkti skaalal restorani osas, kuhu kuulub siis näiteks interjöör, joogikaart ja teenindus. Kõige paremaks restoraniks kuulutati Stockholmis, Rootsis asuv Esperanto, kes sai 40 punkti toidu eest ja 94 punkti restorani eest. Balti riikide parim restoran Vincents asub Riias, skooriga 38/88, restorani Hõlm skooriks jäi 28 punkti ja restorani eest teeniti 73 punkti.
Restoran Hõlm peakokk Lauri Ülenurm sõnas: ’’Selline tunnustus lühikese avamisaja jooksul on väga hea uudis. See on meile endile märk sellest, et tegutseme õiges suunas ja peame veelgi pingutama, et taset hoida’’.
Restoran Hõlm asub Tartu vanalinnas, Raekoja platsi taga, Lydia Hotellis.

Lisainfo:
Kristo Seli
Hotellijuht
Lydia hotell
(+372) 525 6000
kristo@lydia.ee

Last changed 02.11.2016