Text size

Line spacing

Contrast

Placeholder Placeholder
Background image
For visually impaired

News

Pingipäev innustab naabritega rohkem suhtlema

Linnafestivali UIT pressiteade

Pingipäev Vabriku tänavas Photo: Jaanus Tepomees

21 June / Juuli esimesel nädalavahetusel, 1.-2. juulil leiab aset rahvusvaheline Pingipäev, mille algataja on BenchesCollective Amsterdamist ning kohalik eestvedaja Linnafestival UIT.


Ühiseks eesmärgiks on nautida oma naabrite seltskonda ning tunda end ka avalikus ruumis koduselt.

 

Pingipäevale on oodatud osalema kõik, kes tahaksid oma naabruskonnas elavaid inimesi paremini tundma õppida. Juhtnöörid on lihtsad: tuleb välja mõelda üks enesele meeldiv tegevus, mida naabritega jagada ning selleks kasutada kõnniteed oma kodu ees. Õue soovitame selleks ajaks tuua toolid, lauake ja miks mitte ka võrkkiik või ajutine bassein lastele. Sel viisil muutub avalik ruum meie kõigi ühiseks elutoaks, kus koos aeg veeta.

 

Amsterdamist alguse saanud projekt on näidanud, et oma naabritega suhtlemine suurendab kodu- ning turvatunnet. Pingil toimuv tegevus on enese fantaasia vili ning varasemaid näiteid on seinast seina: naabritega koos on salle kootud, lastele raamatuid ette loetud ning ka salsat tantsitud.

 

5. juunil toimus Tartus Vabriku tänaval esimene Pingipäeva sündmus. Vabriku 3 majaelanikud olid ette valmistanud terve õhtu jagu tegevusi. Kavas oli maja ajalugu tutvustav loeng ja hiina keele tund. Luuletusi luges Vabriku tänava poeet Tõnis Luik ja viiulikontserdi andis Karoliina Kreintaal.

 

Nagu oma koduski, tuleb ka tänaval olla teistega arvestav - jälgi, et kõnniteel mahuks liikuma ka lastekäru või ratastool ning austa naabrite öörahu. Soovime, et  end tunneks mugavalt ja oodatuna kõik naabruskonna inimesed, mistõttu ei toimu Pingipäeva raames müügitegevust.

 

Selleks, et ka teised linnaelanikud sinu pingi üles leiaks, tuleb see märkida Pingipäeva rahvusvahelisele kodulehele. Aadressil www.benchescollective.com on võimalik end kerge vaevaga registreerida ning pink kaardile lisada. Eesti osalejatel on sotsiaalmeedias oma grupp, kus infot ja kogemusi vahetada: www.facebook.com/groups/pinkidekollektiiv. Pingipäev on ka Tartu linna päeva kavas.

 

Fotopank: https://drive.google.com/drive/folders/0BynAfjPNxN2EalRtbHEwVl9neEU?usp…


Kontakt:

Kadri Lind

Linnafestivali UIT korraldaja ja Pingipäeva kohalik eestvedaja

kadri@uit.ee / kadri@benchescollective.com

+372 555 615 41

 

Last changed 20.04.2018