Text size

Line spacing

Contrast

Placeholder Placeholder
Background image
15°
For visually impaired
15°

News

Täiskasvanud õppija nädal ja Tartumaa parimate elukestvas õppes osalejate tunnustamine

28 September / Elukestva õppe tähtsuses pole mingit kahtlust. Kord aastas tõstetakse täiskasvanute õppimine, õppijad ja õppimise toetajad ka pjedestaalile ning nüüd, oktoobrikuu saabudes, on see aeg taas käes.

 

Tartu linna ja maakonna haridustöötajate tänuüritusel, mis toimub reedel, 28. septembril kell 14 Tartu Ülikooli aulas, tunnustatakse Tartumaa aasta õppijat, aasta koolitajat, aasta koolitussõbralikku organisatsiooni ja aasta õpitegu.

 

Aasta õppija kandidaatideks esitati sel aastal Tartumaal üllatuslikult 40 täiskasvanut, kes on oma õpiteed täiskasvanuhariduses jätkanud. Tartumaa aasta õppija tiitli pälvivad Meelis Lindpere (esitatud ka vabariiklikuks nominendiks), Kalev Kääpa ja Elli Pozdnjakov. Äramärkimist väärivad veel tublid täiskasvanud õppijad Remo Rööpman, Ahti Aru, Anneli Saat, Mare Riis ja Rainer Priimäe.

 

Tartumaa aasta koolitaja tiitli pälvivad hispaania keele õpetaja Damaso Dominguez Ortiz  (esitatud ka vabariiklikuks nominendiks), finantstarkuste koolitaja Piia Asper  ja eesti keele õpetaja Linda Palts. Äramärkimist väärivad veel: Luule Ahu Tartu Linnaraamatukogust, ehitusvaldkonna koolitaja Kalmer Kollom ja sotsiaalvaldkonna koolitaja Marina Sepp.

 

Tartumaa aasta õppijasõbraliku tööandja tiitli saab sel aastal AS A. Le Coq, kus peetakse oluliseks ja vajalikuks töötajate arengu toetamist. Äramärkimist pälvib ka Luunja Lasteaed Midrimaa, kus koolitatakse nii töötajaid kui ka lapsevanemaid ning arvestatakse seejuures nii töötajate vajadusi kui ka soove.

 

Aasta õpiteo tiitli saab Tartu Kutsehariduskeskuse koolitus- ja nõustamiskeskuse täiskasvanud õppija nädala raames toimuv traditsiooniline koolitusturg. Täiendusõppes osalemise võimalusi tutvustaval koolitusturul osales 2017. aastal 158 inimest seitsmes erinevas, osalejaile tasuta töötoas. Äramärkimist pälvis ka Kastre valla MTÜ Pihlakobar, mis tegeleb muuhulgas oma eakate liikmete arvutioskuste arendamisega.

 

Täiskasvanud õppija nädal ehk TÕN toimub 19.-26. oktoobril 2018.

 

TÕNi ajal toimuvad üle Eesti mitmesugused üritused: loengud, õpitoad, näitused, avatud uste päevad, koolitused, ekskursioonid jms. Nii Tartumaa kui ka teiste piirkondade täiskasvanud õppija nädala tegemiste kohta saab infot siit: http://www.andras.ee/et/event-calendar.

 

Lisainfo:

 

Ena Drenkhan

TÕNi koordinaator Tartumaal

Tartu Rahvaülikooli projektijuht

tel 5348 6443

 

 

Last changed 28.09.2018