Text size

Line spacing

Contrast

Placeholder Placeholder
Background image
-3°
For visually impaired
-3°

News

Töögrupid kavandavad tegevusi säästva ja targa linna arendamiseks

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

7 February / Veebruaris alustavad tegevust Tartu Energia 2030+ töögrupid, et kavandada tegevusi säästva ja targa linna arendamiseks ehk Tartu kliima- ja energiakava koostamiseks.

2018. aasta lõpus toimus kaks visioonitöötuba, milles osales ligi 100 erineva valdkonna ja organisatsiooni esindajat, et sõnastada Tartu energiamajanduse visioon aastaks 2030. Ühiselt sõnastatud visioon on järgmine: „Tartu on hea energiaga targalt arenev kogukond ja roheline teerajaja“. Loodud visioon seab Tartu sihid tarkuse, roheluse ja kaasava valitsemise suunas ning on aluseks energiamajanduse arengukava koostamisele.

Tartu Regiooni Energiaagentuuri kui kava koostamise eestvedaja esindaja Marek Muiste sõnul on kava koostamisel erilist tähelepanu pööratud kogukonna kaasamisele, mis aitab tagada, et arengukava lõpptulemus on kvaliteetne. „Kaasamine aitab jagada strateegia koostamise vastutust kogukonna liikmetega ning koguda nende toetust arengukava hilisemaks elluviimiseks. On oluline, et kavandame oma linna tulevikku koosloomes,“ lisas Muiste.

Järgneva kümne kuu jooksul toimuvad avalikud arutelud, töötoad ja vestlusringid, kuhu on kaasatud eksperdid ning kogukonna esindajad Tartust ja kaugemalt, et kavandada tegevused säästva ja targa linna arendamiseks. Töötoad on jagatud temaatilistesse gruppidesse: energia, kliima, transport, hooned, andmed, valitsemine.

Temaatiliste töögruppide avaüritus toimub 15. veebruaril, kui hinnatakse energiakandjate tootmise ja tarbimisega kaasnevaid probleeme ja riske. Rohkem infot arengukava ja planeerimistegevuste kohta leiab Tartu kodulehelt https://www.tartu.ee/tartu-energia-2030.

Tartu kliima- ja energiakava koostamise protsessi korraldavad Tartu linn, Tartu Regiooni Energiaagentuur ja Balti Uuringute Instituut.

Lisainfo: Marek Muiste, Tartu Regiooni Energiaagentuur, tel 5558 1508, marek.muiste@trea.ee.

Lilian Lukka

avalike suhete osakond
kommunikatsioonijuht

Tel: 736 1212
Mob: 516 4592

Last changed 07.02.2019