Text size

Line spacing

Contrast

Placeholder Placeholder
Background image
21°
For visually impaired
21°

News

Linn võtab ohtlikuks muutunud lumised katused teravdatud tähelepanu alla

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

lumine katus Foto: Lilian Lukka

8 February / Linnavalitsus palub majaomanikel eemaldada katustele kogunenud ohtlik lumi ja jää.

Kui majaomanikud seda ei tee, võib linn teha seda nende asemel ja nõuab hiljem kulud omanikult sisse.

Linnapea Urmas Klaasi sõnul on erakordsete lumeolude tõttu rohke lumi katustel muutunud jalakäijatele ohtlikuks ja linn on võtnud katuste puhastamise teravdatud tähelepanu alla. „Paljude majade katuseräästastel on näha suuri lume- ja jääkamakaid, mis võivad kõnniteel liikujatele peale kukkuda. Lähenevad sulailmad teevad olukorra veelgi ohtlikumaks,“ väljendas linnapea muret. Ta lisas, et kõnniteedele jalakäijatele ohust märku andvate piirete seadmine ei lahenda olukorda, kuna see sunnib jalakäijad sõiduteele minema.

Linnavalitsus tuletab majaomanikele meelde, et hoonete katustelt tuleb eemaldada sinna kogunenud ohtlik lumi ja jää võimalikult kiiresti. Linnavalitsuse töötajad vaatavad üle hoonete katuseid ning teevad majaomanikele ka meeldetuletusi ohtliku lume või jää eemaldamiseks. Neil juhtudel, kui kinnistute omanikud ei ole lund ja jääd eemaldanud ja sellega kaasneb oht inimeste elule ning tervisele, võib linn ohu tõrjumiseks eemaldada lume ise.  

Asendustäitmise ja sunniraha seadus annab linnavalitsusele õiguse ilma tavapärase ettekirjutuse ja hoiatuseta korraldada ise omaniku asemel hoone katuselt ohtliku lume eemaldamist. Seda tehakse juhul, kui olukord on ohtlik ja nõuab kiiret sekkumist.  Kõik asendustäitmisega seotud kulud nõutakse vastavalt seadusele sisse kinnistu omanikult, kes on jätnud oma kohustuse täitmata.

Täna hommikul korraldas linnavalitsus ohtliku lume eemaldamise Karlova kooli vahetus läheduses olevalt hoonelt.

Kinnistuomanikud leiavad kasulikku infot Tartu kodulehelt https://www.tartu.ee/et/Hooajaline
Ohtlikult lumistest katustest ja tänavate talihooldusega seotud probleemidest palub linnavalitsus teatada heakorratelefonile 1789.

Lisainfo: menetlusteenistus, Ülle Neeme, 7361 109, 517 0991, vtm@raad.tartu.ee.

Helle Tolmoff

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1336
Mob: 529 4297

Last changed 08.02.2019