Text size

Line spacing

Contrast

Placeholder Placeholder
Background image
17°
For visually impaired
17°

Tiigi 67 arhitektuurikonkurss

Tiigi 67 arhitektuurikonkurss

OÜ Tiigi Invest korraldas Tiigi 67 krundi detailplaneeringu arhitektuurikonkurssi.

Arhitektuurikonkursi eesmärgiks on leida parim võimalik linnaehituslik lahendus ning lisaks loodavate büroo- ja korteripindade atraktiivne ning meeldiv töö- ja elukeskkond, mis oleks aluseks detailplaneeringu lahenduse koostamisel ja ehitusõiguse määramisel.

Arhitektuurivõistluse võitis  3+1 arhitektid Kolm Pluss Üks OÜ. Võidutöö "Hoov" puhul on tegu nutika linnaehitusliku ülesehitusega, mis järgib erinevaid parameetreid eesmärgiga tagada põnev, aga keskkonda sobilik lahendus. Arvestatud on naaberhoonete kõrgustega ja vastavalt sellele kujundatud perimetraalne hoonestus. Viisakad on tagasiastega tänavafrondid, mis annavad ka vihmavarju, samas ei ole liiga sügavad, nii et kaubanduspind ei kao peitu. Diagonaalne avalik läbipääs ei ole tingimata vajalik, kuna tegemist ei ole olulise liikumissuunaga. Ühtlasi vähendab see perimetraalset tänavapealset aktiivsust.

Võistluse kestvus 11.04-06.06.2016.

Žürii koosseisu kuulusid: Toomas Türn omaniku esindaja, Mart Mägi omaniku esindaja, Tõnis Arjus Tartu Linnavalitsuse arhitektuuri ja ehituse osakonna juhataja-linnaarhitekt, Ilona Merzin Muinsuskaitseameti esindaja, Aire Priks Tartu Linnavalitsuse detailplaneeringute teenistuse juhataja, Kaupo Paabo arhitekt.

Arhitektuurivõistlusest võtsid osa 3+1 arhitektid Kolm Pluss Üks OÜ, Sport OÜ ja Arhitektuuriklubi OÜ .

Võistlustingimused

Žürii protokoll

Arhitektuurivõistluse tulemused

Võidutöö

3+1 arhitektid Kolm Pluss Üks OÜ

Planšetid, seletuskiri

 

Ülejäänud tööd

 

Sport OÜ

Planšetid, seletuskiri

 

Arhitektuuriklubi OÜ

Planšetid, seletuskiri

Last changed 11.02.2019