Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
15°

Arhitektuurivõistlused

Arhitektuuri ja ehituse osakond

736 1238
aeo@raad.tartu.ee

Küüni 5, 51004 Tartu

Riia ja Vaksali tänavate ristmiku kergliiklussilla ja -tunneli ideekonkurss

Arhitektuurivõistluse eesmärk oli leida parim võimalik lahendus Riia tänavat ületava kergliikluse sillale ja raudtee viadukti alt läbi minevale kergliikluse tunnelile. Võistlusalaks oli Riia ja Vaksali tn rist, mis ulatus piki Riia tänavat viadukti alt läbi kuni Lembitu tänavani.

Raudtee viadukt on oluline sõlmpunkt, mida läbib igapäevaselt oluline hulk inimesi. Suur osa liikumisi toimub sealjuures jalgsi ja jalgrattaga. Arvestades olulist kergliiklejate hulka, on senine viaduktialune jalgtee äärmiselt kitsas, mistõttu tuleb tagada laiem ja turvalisem kergliiklejatel liikumine. Lisaks viaduktialusele tunnelile on oluline kergliikluse suund ka piki Vaksali tänavat, mis muutub veel olulisemaks Vaksali tänava pikenduse, ehk sadamaraudtee koridori väljaehitamisega linna tänavaks. Tartu linnavalitsus soovib parandada kergliiklejate linnaosade vahelisi liikumisi ja eelkõige Maarjamõisa ja kesklinna ühendavust, mistõttu aitab kergliikluse tunnel tulevikus oluliselt parandada jalgsi ja jalgrattaga liiklemise sujuvust võistlusalal.

Ideekonkursi eesmärk oli sõlmida ideekonkursi võitjaga tema pakutud ideekavandi alusel hankeleping kergliiklussilla ja –tunneli projekteerimiseks eelprojekti mahus.

Võistluse vorm: kaheetapiline avatud hankemenetlusega avalik ideekonkurss

Võistluse korraldaja: Tartu linnavalitsus

Võistluse žürii: Jarno Laur (abilinnapea, žürii esimees), Tõnis Arjus (linnaarhitekt, žürii aseesimees), Tiit Sild (arhitekt), Andres Kadarik (arhitekt), Siim Idnurm (emeriitprofessor, Tallinna Tehnikaülikool)

Võistluse toimumise aeg: 25. jaanuar – 27. märts 2017

Ideekonkursi võistlusjuhend

Lõpp-protokoll

 

Võidutöö "Sindlinahk"
Võidutöö "Sindlinahk"

Arhitektuurivõistluse tulemused

Võidutöö

„Sindlinahk“ – Part OÜ, Sille Pihlak, Siim Tuksam

Joonised / Seletuskiri

II – III preemia

„Unicorn“ – AB Kontekst OÜ, Karli Luik, Johan Tali

Joonised / Seletuskiri

„Kaheksas“ – Maanteed OÜ ja Kolm Pluss Üks OÜ, Indrek Jaadla, Daniel Lõhmus, Mihkel Meriste, Gert Guriev, Siim Tiisvelt, Ilmar Valdur

Joonised / Seletuskiri

 

Võidutöö "Sindlinahk"
Võidutöö "Sindlinahk"

Kergliikluse silla ja tunneli arhitektuurivõistlus Riia ja Vaksali tänavate ristis

15.08.2017

Viimati muudetud 15.08.2017