Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
21°

Küsimus

Küsimus

Valdkond: teede ja tänavate remont
Teema: Kasesalu tänav

Tere. Olen Kasesalu tn 40 kinnistu omanik ja mul on tekkinud Kasesalu tn rekonstrueerimisega mõned küsimused. Meie tänavalõik aadressidega Kasesalu 32, 34, 36, 38 ja 40 on tupiktänav ja siit lähtuvalt ootaks, et tänava algusesse pandaks liiklusmärk "Tupiktänav". Veel parem kui see tänav nimetataks ümber Kasesalu põiguks. Ma mõtlesin, et Kasesalu tänava rekonstrueerimisega midagi muutub aga ei. Esiteks on meie tänavalõigu ristumine suure tänavaga projekteeritud ja välja ehitatud nagu õuest väljasõit. Puuduvad liiklusmärgid "Anna teed" ja tahvel, meie tee ristub kergeliiklusteega.
Ja praeguse tähistuse järgi võib meie tänaval sõita 50 km/h kuigi ülejäänud Ihaste on 30 km/h alas.
Veel avaldavad mulle hämmingut kergeliiklustee kohale painutatud jalakäiate ülekäiguraja märgid, mis on nii madalad, et lumekoristusmasinad nende alt läbi ei mahu ning lükkavad lund sik-sakitades. Samuti on nend peale pandud mingid mõttetud märgid, mida keegi ei näe, ei autojuht ega jalakäija.
Minu arust oleks punase asfaldi ja punaste kivide peale kulutatud raha võinud millegi mõistlikuma peale kulutada.

Esitaja: M. M.
Esitatud: 09.01.2019

Vastus

Tere!

Projektis on lähtutud sellest, et nimetatud juurdesõidutee asub Tartu linnale kuuluval Kasesalu tn 42 kinnistul. Juriidiliselt ei ole tegemist tänavaga. Lähtuvalt liiklusohutusest täiendame väljasõitu liiklusmärkidega nr 221 "Anna teed" ja nr 557 "Lõikuv jalgrattatee".

Edastame maakorraldusliku ettepaneku linnaplaneerimise ja maakorralduse osakonnale.
Olemasolevate konsoolsete liiklusmärkide kõrgus korrigeeritakse vastavalt tänavahooldusmasinatele.

Lugupidamisega

Vastaja: Martin Nelis
linnamajanduse osakond
liikluskorraldusteenistus
juhataja
martin.nelis@raad.tartu.ee
Vastatud: 18.01.2019