Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Küsimus

Küsimus

Valdkond: liikluskorraldus
Teema: Liiklus

Tere!
Teele, mille kaudu saab Eesti Leivatööstuse juurde (Automaailmast kohe edasi, Võru tänavast sisse keerates), on paigaldatud liiklusmärk nr 313, mis keelab veoautodel seal sõidu (313. Veoauto sõidu keeld. Sõita ei tohi C-kategooria sõiduki, traktori ega liikurmasinaga. Märgile kantud tonnide arvu korral ei tohi sõita ühegi nimetatud sõiduki ega autorongiga, mille veduk on üks neist, kui registrimass ületab selle arvu.). See on vastuoluline, sest seal on kaks maja ( Sepikoja 1 ja 2), mille juurde peab pääsema prügiauto, samuti on aeg- ajalt vaja tuua küttematejali vmt. Märki järgides ei tohiks nad sinna sõita, õnneks on nad siiani märki eiranud. Samas leivatöösetuse juurde ei tohiks ka kaubikud sõita, aga neid liigub seal siiski iga päev kümnete viisi. Kas oleks mõistlik märk paigaldada peale sissesõiduteed Sepikoja 1 ja 2 juurde ja korraldada seal liiklusjärelvalvet, et teavitada juhte, et nad märki ei eiraks? Teavitasin mõned kuud tagasi leivatööstust ka, et nad oma juhte teavitaks, aga pigem on see süvenenud ja päevas liigub seal tõesti kümneid kaubikuid. Samuti teevad paljud sõiduautojuhid leivatööstuse juurde liikudes kiiruskatseid 30 alas. Liiklusjärelvalve oleks teretulnud.

Esitaja: K. A.
Esitatud: 08.08.2019

Vastus

Tere!

Teavitasime Eesti Leivatööstus ASi vajadusest tõsta neile kuuluv liiklusmärk 313 "Veoauto sõidu keeld" teisele poole Sepikoja tn 1 ja 2 kinnistute juurdepääsuteed.
C kategooria sõiduki puhul on peetud silmas sõidukit, mille juhtimiseks peab olema vähemalt C kategooria juhiluba ehk sõiduk registrimassiga üle 3500 kg. Kui kaubiku registrimass ületab 3500 kg, siis liiklusmärgiga 313 tähistatud teel sõita ei tohi.

Lugupidamisega

Vastaja: Ahto Meho
linnamajanduse osakond
liikluskorraldusteenistus
alalise liikluskorralduse peaspetsialist
ahto.meho@raad.tartu.ee
Vastatud: 14.08.2019