Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
12°

Küsimus

Küsimus

Valdkond: ehitus
Teema: SÜKU

Kas tõesti on kesklinna pargi asemel vajalik uus hoone ? On ju juttu olnud, et lapsed ja täiskasvanud liiguvad väga vähe värskes õhus. Kas nüüd peab nad järjekordsesse kinnisesse ruumi paigutama ? Peale selle on kesklinn ja Riia tänav niigi autodest üle koormatud. Kui on arvamus, et sinna majja hakkavad kõik jalgsi käima, siis ei ole see usutav. Autoga oleks aga parem sõita ERM-i territooriumile - ainult 2 km kesklinnast. Olen põlistartlasena (üle 70 aasta Tartus) veendunud, et pargi hävitamine ning liigse rahva ja autode kesklinna toomine ei ole väga mõistlik tegu.

Lugupidamisega,

T.Õ.

Esitaja: T. �.
Esitatud: 14.04.2021

Vastus

Tere

Südalinna kultuurikeskuse rajamisega ei kaotata kesklinnas asuvat haljasala, sest üldplaneeringuga on sätestatud, et maksimaalne hoonestatav osa moodustab sellest poole.
Üldplaneering üksi ei anna siiski haljasala krundi lõplikku lahendust. Kõige paremini keskkonda sobiv idee tuleb välja selgitada arhitektuurivõistlusel ning see peab käsitlema haljastust, pargi kujundust ja hoonet tervikuna.

Hoone kavandamisega kesklinna, inimeste igapäevaste käiguteede juurde (ning kohta, kus ligipääs on ka ühistranspordiga parim), kavandamise eesmärk on just tagada see, et külaline ei pea siis tulema isikliku sõiduautoga.

Lugupidamisega

Vastaja: Tõnis Arjus
juhataja-linnaarhitekt
arhitektuuri ja ehituse osakond
tonis.arjus@tartu.ee
Vastatud: 03.05.2021