Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
11°

Autovabaduse puiestee

Linnavolikogu ja -valitsuse info
Raekoda I k
Tel 1789
 

Südasuvine kohtumispaik Autovabaduse puiesteel

Mis on Autovabaduse puiestee?

Tartu südalinnas asuvast Vabaduse puiesteest saab juulikuuks mõnus linnaruum vaba aja veetmiseks -  Autovabaduse puiestee. Kuuks ajaks muutub autotee ainult jalakäijate ja kergliiklejate pärusmaaks.

Autovabaduse puiestee ellukutsumise eesmärk on elavdada kesklinna, ühendada omavahel paremini Emajõge ja südalinna, pakkuda toredaid vaba aja veetmise võimalusi, toetada kohalikku ettevõtlust, tuua kokku erinevad põlvkonnad ja tugevdada eriolukorra järel kogukonnatunnet. Kogu ala on kujundatud 2+2 nõuet silmas pidades.

Lisaks soovime algatada avaliku diskussiooni selle üle, millist linna ja linnaruumi me soovime enda ümber, milline on hea avalik ruum, kuidas vähendada liikluskoormust südalinnas.

Autovabaduse puiestee on külastajatele avatud 3. juulist 2. augustini P-N kuni kell 22, R ja L kuni kell 0.30.

Foto: Marek Metslaid
Foto: Marek Metslaid

Mis toimub?

Autovabaduse puiestee toob kokku erinevad põlvkonnad - tegevusi on nii lastele, noortele, täiskasvanutele kui ka eakatele ning erinevate huvidega inimestele. Tegevusi jagub ka Poe tänava parki.

 

Autovabaduse puiestee külastajaid ootavad:

 • tervislikud harrastused - hommikujooga, terviseporgramm

 • tänavatoiduautod ja rannabaar

 • piknikualad

 • turu- ja täikaplats

 • koosolekuteala (Selleks et soovitud ajal oleks ruum Sinu jaoks olemas, broneeri eelnevalt aeg siin)

 • kiigelabürint

 • välilugemissaal

 • pinksilauad

 • loodusmaja ja kunstimuuseumi tegevused

 • tänavakorvpalliplats

 • lasteala

 • lastehoid (igal juulikuu laupäeval (4., 11., 18., 25. juuli) kell 10-16, korraga hoitakse kuni kaheksat last vanuses 4-7 aastat, vt lähemalt)

 • välikino (filme valib Tartu Elektriteater)

 • Shaté Tantsumuru

 • Tartu Noorsootöö Keskuse suvenoortekas

ja palju muud põnevat

 

VAATA PIDEVALT TÄIENDAVAT PROGRAMMI

Foto: Mana Kaasik
Foto: Mana Kaasik
Foto: Mana Kaasik
Foto: Mana Kaasik

Kellega koos me seda teeme?

Autovabaduse puiesteed korraldab Tartu Linnavalitsus, Tiigi Seltsimaja ja SA Tartu 2024 koos paljude heade koostööpartneritega.

Kultuuri- ja haridusprogrammis osalevad:
Tartu Linnamuuseum, Shaté Tantsukeskus, Tartu Noorsootöö Keskus, Tartu Elektriteater, Tähtvere Päevakeskus, Tartu Eakate Nõukoda, Tartu O. Lutsu nimeline Linnaraamatukogu, Tartu Kunstimuuseum, Tartu Loodusmaja, Tartu Pseudo Tours, Tartu Kunstnike Liit, Tartu Ashtanga Jooga Koolnaiskodukaitse, mustlastantsugrupp Romaška, Tartu kutsehariduskeskus, www.inimpall.com, SportID, Tartu Rahvusvaheline Maja, Tartu Ülikooli Teaduskool, Eesti Arstiteadusõliõpilaste Selts, Tantsuklubi Tartu Swing, MyFitness, Art of Living vabatahtlikud, Tantsustuudio Latin Passion, sTARTUp-Day, Tartu Mänguasjamuuseum, AHHAA Teaduskeskus jt.

Ettevõtjatest on kaasatud:
Kolm Tilli, Oma Terrass, Väike Kuuba,  Väike Vine, Pihlaka kohvik, AS Tartu Turg, Tänavakokad, Wägon, Food Coma, Greenman Estonia jt.

Veel koostööpartnereid: Eesti Arstiteadusüliõpilaste Selts, MTÜ Lapsed Õue.

Foto: Mana Kaasik
Foto: Mana Kaasik

Liikluskorraldus ja ühistransport

Vabaduse puiestee on 28. juunist kuni 5. augustini suletud auto- ja bussiliiklusele.

Vabaduse puiestee suletakse kaubamaja parklast kuni Kaarsillani. Autode ümbersõit toimub Narva mnt kaudu. Juurdepääsud säilivad kaubamaja, Turu ja Magistri tänava parklatesse.

Linnaliinibussid nr 6, 7 ja 13 ei peatu sel perioodil Vabaduse puiesteel.

Vabaduse pst taksoparkla taksodele luuakse kohad Kaarsilla lähedal asuva Raeplatsi bussipeatuse juurde ning kaubamaja parklasse.

Vaata liiklusskeemi

Foto: Mana Kaasik
Foto: Mana Kaasik

Turvalisus

Selleks et Autovabaduse puiesteel oleks kõigil hea koos olla, on oluline pidada kinni teatud reeglitest, mis  me oleme kirja pannud sisekorraeeskirja. Kuna ka koroonaviiruse oht ei ole möödas, siis on oluline kinni pidada ohutusjuhendist ning võimalusel erinevates tegevustes osalejad registreerida.

Sisekorraeeskiri
Ohutusjuhend
Registreerimisleht (korraldajatele)

Mida sellest kõigest arvatakse?

Autovabaduse puiesteega soovime tekitada diskussiooni selle üle, millist linna ja linnaruumi me enda ümber soovime, milline on hea avalik ruum ning kuidas vähendada liikluskoormust südalinnas. Seetõttu kogume siia meediakajastusi, mis on inspiratsiooni saanud Autovabaduse puiestee projektist. Sotsiaalmeedias Autovabaduse puiesteest rääkides palume kasutada teemaviidet #autovabadus, siis jõuavad teie arvamused meieni.

Meie toetajad

AVP toetajate logod.jpg

cmm ja zero.jpg

Sumba logo with BSR.jpg

healt urbact optitrans logo.jpg

Viimati muudetud 15.10.2020