Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
13°
13°

Bussi- ja rattaringluse piletite hinnad alates 1. juulist 2022

Tartu linna bussi- ja rattaringluse piletite hinnad muutuvad alates 1. juulist 2022

  • Alates 1. juulist tuleb kasutusele bussi ja rattaringluse ühispilet, mis annab ligipääsu nii Tartu linna bussiliinivõrgule kui ka rattaringlusele. Seni kehtinud lahendus, kus bussi perioodipiletiga saab kasutada ka Tartu rattaringlust, muutub kehtetuks.
  • Uue hinnakirjaga rakenduvad sooduspiletid reisijatele, kelle rahvastikuregistri järgne sissekirjutus on Tartu linn, Luunja või Tartu vald. Soodustusega pileti ostmiseks on vajalik bussikaart, mis on isikustatud isikukoodiga.
  • Bussiliikluses tulevad uute piletitoodetena kasutusele aastapilet ning senise 10 päeva pileti asemel 5 päeva pilet. Rattaringluse perioodipiletite hulka lisanduvad 30 ja 90 päeva pilet ning nädalapileti asemele tuleb 5 päeva pilet.
  • Seni kehtinud soodusgrupid (õpilane, üliõpilane, vanaduspensionär) muutuvad vanusepõhisteks soodusgruppideks: laps (7-19 eluaastat), noor (20-26 eluaastat), eakas (64 ja enamat eluaastat). Endistest soodustustest jääb alles raske puudega isiku soodustus.
  • Alates 1. juulist on tasuta sõidu õigus perekondadel, kus on 4 või enam last ja/või noort, kes on omandamas keskharidust, keskeriharidust või kõrgharidustaseme esimest või teist astet. Keskeri- või kõrgharidust omandades tuleb tõestada noore õpinguid õppimist tõendava tõendiga. Ülejäänud täiendavalt määratud tasuta sõidu õigused Tartu linna kodanikele (sh 65-aastastele ja vanematele isikutele) säilivad samal kujul ka edaspidi.
  • Kõiki varem ostetud pileteid saab kasutada ka pärast 1. juulit.

Ühistranspordipiletite hinnatõus tuleneb eelkõige maagaasihinna, keskmise töötasu ja tarbijahinnaindeksi tõusust, sest nende näitajate alusel korrigeeritakse igas kvartalis vedajale makstavat liinikilomeetri hinda. Samuti on kasvanud rattaringluse ülalpidamiskulud.

Hinnakiri alates 1. juulist 2022


Soodusgrupid: laps (7-19 eluaastat), noor (20-26 eluaastat), eakas (64 ja enam eluaastat), raske puudega isik.
*Rahvastikuregistri järgi on sissekirjutus Tartu linnas, Luunja või Tartu vallas.

Viimati muudetud 16.06.2022