Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Emajõe kaldapromenaad

Tartu eesmärk on pakkuda keskkonnasõbralikku liikumiskeskkonda, mis arvestab kõiki liikumisviise. Eriti soositakse kergliikluse ja ühistranspordi kasutamist.

Emajõe kaldapromenaadi rajamine

Kaarsilla ja Atlantise hoone vahelisele kaldapealsele ehitatakse erineva kõrguse ja laiusega trepistikud ja platvormid, rajatakse kohvikuteala ja vaateterrassid.
Rekonstrueeritakse amortiseerunud kaldakindlustus ja jõeäärsed kõnniteed ning rajatakse uus kergliiklusteelõik. Kaarsilla otsas asuv trepp lammutatakse ja rajatakse uus. Atlantise hoone ja Rahu silla vahelises lõigus vahetatakse pärast kaldkindlustuse remonti välja kaldapiire ning sadamakai juurde ehitatakse ligi 4 meetri laiune raudbetoonist trepp. Rajatakse uued tehnovõrgud ja kogu ala saab uue valgustuse.

20. veebruaril alustab ehitaja kaldakindlustuse remonttöödega Rahu silla ja Atlantise hoone vahel ning selles lõigus suletakse jalakäijatele jõeäärne kõnnitee. Alates 1. märtsist suletakse üks pool Kaarsillast, et tagada liiklejate ohutus seoses silla lähistel algavate kaevetöödega. Kaarsilla üks rada jääb suletuks kaheks kuuks.

Tööd Rahu sillast kuni Atlantise majani on kavas lõpetada 30. juuniks, kogu promenaadiala valmib selle aasta novembri lõpuks.

Tööde kogumaksumus on 1,7 miljonit eurot, ehitab GRK Eesti AS. Emajõe kaldapromenaadi rajamise projekti koostas OÜ Tinter-Projekt, kes lähtus TajuRuum OÜ tehtud eskiislahendusest. Kaldapiirde rekonstrueerimise (Atlantis - Rahu sild) projekti koostas OÜ Kuren Projekt.

13.02.2023
Fotod: Tinter Projekt OÜ

Viimati muudetud 15.02.2023