Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
11°

Euroopa Liidu toiduabi jagamine Tartus

Sotsiaal- ja tervishoiuosakond
Raekoja plats 3, 51003 Tartu
736 1300
 

Toiduabi jagamine Tartus

Üldinfo

Euroopa abifond toetab Euroopa Liidu liikmesriikide meetmeid, mis pakuvad enim puudust kannatavatele inimestele materiaalset abi. Eestis jagatakse abifondi toel toiduabi  kuni aastani 2020. Toidupank jagab koostöös Sotsiaalministeeriumi ning kohalike omavalitsustega toiduabi.

Toiduabi saavad enim puudust kannatavad isikud:

 • toimetulekutoetuse saajad;

 • toimetulekutoetuse taotlejad, kellel on sissetuleku järgi õigus saada toimetulekutoetust, kuid kellele kohalik omavalitsus toetust ei maksa;
 • toimetulekutoetuse taotlejad, kelle sissetulek pärast eluasemekulude maha arvamist (kehtestatud piirmäärade ulatuses) ületab kuni 15% ulatuses kehtestatud toimetulekupiiri;
 • varjupaigateenust (kodutute öömaja) kasutavad inimesed;
 • Tartu linna eelarve vahenditest makstud  ühekordsete sotsiaaltoetuse saajad.

2020. aasta kevadel toiduabi jagamine

2020. aasta kevadel on toiduabi õigus saada inimestel, kes  jaanuaris ja  veebruaris 2020. a taotlesid  ja said toimetulekutoetust või kellele maksti neil kuudel ühekordseid sotsiaaltoetuseid  kohaliku omavalitsuse eelarve vahenditest.

Toiduabi  põhijagamine  toimus eriolukorra tõttu kevadel ainult abi saajaga kokkulepitud konkreetsel kellaajal (iga abi saajaga võetakse ühendust telefoni teel):
15., 20., 22., 27. ja 29.  aprillil
Jagamispäevadel väljastatakse EL toiduabi pakke kell 14-18.

Toiduabi järeljagamine toimub 18., 20., 25. ja 27. mail kell 14-18.

Isikutel, kes on 60-aastased ja vanemad ning leibkondadele, kus on 3 või enam liiget, toob Tartu Toidupank toiduabi koju.
Kojukande aja lepib abi saajaga kokku Tartu Toidupank telefoni teel.

Toiduabi jagab Tartu Toidupank  aadressil Peetri 28.
Toiduabi väljastatatakse isikut tõendava dokumendi alusel.

Kui Teil puudub võimalus nimetatud päeval kaubale järele tulla, võite volitada ametliku esindaja toiduabi välja võtma. Volitus peab sisaldama volitatava isiku isikukoodi ja volitus peab olema edastatud ainult digitaalselt 1 päev enne kokkulepitud abi kättesaamist aadressile tartu@toidupank.ee.  Paberkandjal volitusi vastu ei võeta !
Kaup väljastatakse mõlemal juhul isikut tõendava dokumendi alusel.

Oluline:

 • Igale nimekirjas olevale toiduabi saajale antakse abi järele tulemiseks konkreetne kellaaeg (Teiega võetakse ühendust)
 • Kaubale järele tulles pea kinni päevast ja teile määratud kellaajast.
 • Üks komplekt toiduaineid kaalub umbes  16 kg ning sisaldab:
  tatar, manna, 8-viljahelbed kliidega, riis, kõrvitsaseemned, rapsiõli, suhkur, hautatud sea- ja veiseliha konserv, sprotid õlis, praetud räimed tomatikastmes,  hapukapsaborš lihaga (purgis), seljanka lihaga (purgis), eriti tume šokolaad, konserveeritud puuvili,  jahvatatud kohv,  tee,  mesi.
 • Toiduabile järele tulles tuleb kaasa võtta üks terve komplekt.
 • Toiduabi komplekt on Toidupanga poolt pakitud kilekottidesse või banaani kastidesse.
 • Komplektide arv sõltub teie pere/leibkonna liikmete arvust, mille deklareerisite sotsiaaltöö spetsialistile siis, kui toetust taotlemas käisite. 
 • Kui loobute toiduabi saamise võimalusest või ei vaja seda, palun teavitage Toidupanga esindajat või kohalikku sotsiaaltöö spetsialisti.

Lisateave

Lisateavet jagavad sotsiaal- ja tervishoiuosakonna piirkonna sotsiaaltöö spetsialistid ja Tartu Toidupanga esindaja tel 5665 3873, e-post tartu@toidupank.ee.
Tartu Toidupank

Sotsiaaltööteenistuse sotsiaaltöö spetsialistide kontaktid
Elukohajärgsed piirkonnakeskused

Kasulikku lugemist

Viimati muudetud 14.05.2020