Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Kaarsilla renoveerimine

Tartu eesmärk on pakkuda keskkonnasõbralikku liikumiskeskkonda, mis arvestab kõiki liikumisviise. Eriti soositakse kergliikluse ja ühistranspordi kasutamist.

Kaarsilla renoveerimine

2017. aastal renoveeriti põhjalikult üks kesklinna olulisemaid ühendusteid Kaarsild. Pool aastat väldanud remondi käigus ehitati sild laiemaks ja liiklejatele mugavamaks.

1950ndate lõpul ehitatud jalakäijate sillal remonditi kõik põhikonstruktsioonid ja silda laiendati mõlemalt poolt meetri võrra. Sillale ehitati kõigile liiklejaile mugavad peale- ja mahatulekud ning kesklinna-poolses osas on ka kaldapromenaade ühendav sillaalune kergliiklustee.

Kaarsillale paigaldati ka uued valgustus-, heli-  ja elektrisüsteemid.

Kaarsilla rekonstrueerimisprojekti tegi OÜ Tinter-Projekt, silla rekonstrueeris AS TREV-2 Grupp ja omanikujärelevalvet tegi AS Taalri Varahaldus.   Kaarsilla rekonstrueerimine läks linnale maksma  779 967 eurot.

Renoveeritud sild avati pidulikult 5. oktoobril 2017. Avamisel tänati neid, kes silla rekonstrueerimisele kaasa aitasid, esinesid puhkpilliorkester Popsid ja Shaté tantsukooli tantsijad, sõna sai Tartu linnakirjanik Kristiina Ehin.

Aasta lõpus valisid tartlased Kaarsilla renoveerimise Tartu aasta teoks 2017.

Foto: Erge Jõgela

Viimati muudetud 07.12.2020