Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu Muuseuminädal

Tartu on ainulaadse kultuurieluga linn. Siin on suurepärane keskkond nii professionaalse, rahva- kui ka alternatiivkultuuri tegijatele. Siin on põnevad muuseumid, mitmekesise repertuaariga teatrid ja kontserdisaalid. Aasta ringi toimub erilisi elamusi pakkuvaid festivale. Tartu spordielu kuulsuski ulatub Eesti piiridest väljapoole tänu Tartust pärit sporditippudele ja suurtele spordiüritustele.

Kultuuriosakond
Raekoja plats 12,  51004 Tartu
736 1360
 

Tartu Muuseuminädal

Muuseuminädal

Muuseuminädala eesmärk on lähendada tartlasi ja siinseid muuseume. Nooremate tartlaste harimiseks ja lõbustamiseks oleme välja mõeldud koolivaheaja igaks päevaks laagriprogrammid. Tegus nädal kulmineerub laupäeval 2. märtsil  teemapäevaga "Tartuga targaks", kuhu ootame kõiki tartlasi ja külalisi. Vali endale, oma perele ja sõpradele valikust meelepärane tegevus. Kohtume Tartu muuseuminädalal!

Jälgi meid ka Facebookis "Tartu muuseuminädal"

Teemapäev "Tartuga Targaks"

Laupäeval 2. märtsil toimuval teemapäeval „Tartuga targaks“ avavad muuseumid oma eriprogrammide kaudu Tartut kui uuendusmeelset linna, mis on sajandeid edukalt ajaga kaasas käinud.
Millised on olnud Tartu targad mõtted läbi aegade? Tartu muuseumid vaatasid oma rikkalikes varakambrites ringi ning pakuvad tähtsa päeva puhul valikut tähenduslikest esemetest, kaasakiskuvatest lugudest ja inimestest.

Päeva jooksul toimuvad linnas temaatilised elamusekskursioonid kunagistesse innovatsioonimekadesse, mis panid Tartu tartlaste jaoks kiiremini pöörlema. Neile, keda paelub rohkem tulevik, toimub Tartu linnamuuseumis välkkonverents „Tartuga heades mõtetes“, kus räägitakse lahendustest, mis teevad tuleviku Tartu elu paremaks ja värvikamaks.
 
Mis erinevatest mõtetest Tartu jaoks paremaks on saanud ja kuidas see on tartlaste elu muutnud või muudab, saab selgemaks juba 2. märtsil üle kogu linna toimuvates ettevõtmistes, elamusekskursioonidel ja töötubades.

Tule ja saame üheskoos Tartuga targaks!

"Tartuga targaks" muuseumide eriprogrammid

Millised on olnud Tartu targad mõtted läbi aegade? Tartu muuseumid vaatasid oma rikkalikes varakambrites ringi ning pakuvad tähtsa päeva puhul valikut tähenduslikest esemetest, kaasakiskuvatest lugudest ja inimestest.

"Tartuga targaks" elamusekskursioonid

Päeva jooksul toimuvad linnas temaatilised elamusekskursioonid kunagistesse innovatsioonimekadesse, mis panid Tartu tartlaste jaoks kiiremini pöörlema.

Koolivaheaja laagriprogrammid

 25. veebruar-1. märts. Kuusteist Tartu muuseumit on ühendanud jõud ja pakuvad talviseks koolivaheajaks seikluslikke laagripäevi. Valikus on kümme erilist programmi alates optilistest illusioonidest kuni reisini troopikasse. Valige kõige meelepärasemad välja! Kohtume laagripäevadel!

Viimati muudetud 06.09.2019