Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Nõudeliin

Tiksoja, Vorbuse ja Kardla nõudeliin

Tartu Linnavalitsus käivitas alates 1. novembrist pilootprojektina nõudluspõhise ühistranspordi teenuse Tiksoja, Vorbuse ja Kardla piirkonnas. Sõidutellimusi saab esitada nõudeliini veebikeskkonnas või helistades infotelefonile 1789.

Nõudeliini ehk tellitava bussi eesmärk on aidata mugavamalt liigelda hõreasustusega piirkondade ja Tartu linna vahel. Teenus hakkab toimuma Kardla tee, Mudaniku, Tamme, Kardla kool, Kärnise, Iie, Soomeküla, Tõnise, Kivisäki, Külasüda, Kana-Oleski, Rähni, Vanaaseme tee, Vorbuse, Tiksoja, Muide, Vorbuse tee, Metsamaja, Tartu näitused, Maaülikooli, Kreutzwaldi, Hurda, Palmihoone, Vabadussild, Raeplats, Vabaduse puiestee ja Soola peatuste vahel. Liinil on 8-kohaline buss, mis teenindab linna ja maapiirkonna vahelist ühendust.

Bussi tellimine

Bussi tellimus tuleb registreerida vähemalt kolm tundi enne planeeritud väljumist. Reisi registreerimisel tuleb esitada oma sõidu algus- ja lõpp-punkt ning lõpp-punkti saabumise kellaaeg. Vastavalt juba registreeritud reisidele pakutakse reisijale kas olemasolevat väljumist või kui pakutav väljumine erineb soovitud väljumisest rohkem kui 20 minutit, luuakse reisijale uus väljumine. Pilootprojekti raames võivad teenuse kasutamise algus- ja lõppajad ning väljumiste sagedus muutuda vastavalt teenuse kasutamise ajal väljakujunevale nõudlusele.

Nõudepõhise ühistranspordi kasutamiseks tuleb eelnevalt teenusele registreeruda nõudeliini veebikeskkonnas. Kui teenust kasutada soovijal puudub ligipääs arvutile, on võimalik registreeruda helistades infotelefonile 1789 (E-R kell 8-18).

Pärast registreerimist luuakse reisijale kasutajakonto ning edastatakse ligipääs nõudetranspordi veebikeskkonnale tartu.vedas.ee. Iga registreerunud kasutaja saab bussis reserveerida ühe koha. Tellimused, mis väljuvad hommikul enne kella 10 või nädalavahetusel, tuleb esitada eelneval tööpäeval kella 18ks.

Pilootprojekt kestab neli kuni kuus kuud ja on sel perioodil kasutajatele tasuta. Teenust saab kasutada iga päev kell 7-20 (buss ei sõida ajavahemikus kell 12.30-13.30).

Viimati muudetud 21.11.2022