Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
10°

Tähetorni platsi ja Pirogovi treppide ideekonkurss

Arhitektuuri ja ehituse osakond

736 1238
aeo@raad.tartu.ee

Küüni 5, 51004 Tartu

Tähetorni platsi ja Pirogovi treppide ideekonkurss

11. novembril 2016 avalikustati Tähetorni platsi ja Pirogovi treppide ideekonkursi võitjad. Esikoha vääriliseks tunnistati kavand märgusõnaga „Tähetee“, mille autorid on TajuRuum OÜ arhitektid.  

Ideevõistlus andis häid mõtteid Tähetorni esisest platsist esindusliku  tseremooniaväljaku kujundamiseks ja selle sidumiseks kesklinnaga. Tähetorni platsi soovib Tartu Linnavalitsus valmis saada 2018. aasta võidupühaks.

Tartu linnaarhitekti Tõnis Arjuse sõnul olid konkursile esitatud tööd äärmiselt eripalgelised ning kohtade jagamine ei olnud lihtne. „Võidutöö juures on kõige tugevamaks osaks kontseptuaalne lähenemine. Disaini aluseks on võetud Struve meridiaan, mis aitab läbi selle veel enam jäädvustada seda olulist osa linna ajaloost,“ kommenteeris linnaarhitekt. Ta lisas, et võidutöö puhul ei ole tegemist lõpliku lahendusega, vaid see saab aluseks edasisele projekteerimisele.

Tähetorni platsi ja Pirogovi treppide arhitektuurivõistluse tulemused:

I  koht: kavand märgusõnaga "Tähetee" – TajuRuum OÜ: Tõnu Laanemäe, Liina Einla, Edgar Kaare, Kerli Irbo, Liisa Sekavin,Terje Ong
II koht: "Stella Uvarovis"  – OÜ Kino/OÜ Kuu
III koht: "Nõlvak" – KAOS Arhitektid OÜ
IV koht: "Per aspera ad astra" – OAAS Arhitektid OÜ
V koht: "Rukkilill" – OÜ Stuudio Tallinn

Tähetorni platsi ja Pirogovi treppide ideekonkursi võidutööd

18.03.2017

Viimati muudetud 18.03.2017