Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
13°

Tarbijamärgis "Siin on turvaline"

Siit leiate infot tarbijamärgisega "Siin on turvaline" liitumistingimuste kohta.

Ettevõtluse arengu osakond
Küüni 5 II korrus, 51004 Tartu
736 1192
 

Tarbijamärgisega "Siin on turvaline" liitumine

Tartu linna vastutustundlikud toitlustus- ja majutusettevõtted kannavad tarbijamärgist “Siin on turvaline”. Tarbijamärgisega antakse teada, et restoran, kohvik, baar või hotell on liitunud hea tahte kokkuleppega, mille töötasid välja Tartu linna toitlustusettevõtted eesmärgiga ühiselt pidurdada koroonaviiruse levikut. Märgise kasutamisega kinnitab ettevõte hea tahte leppest eranditeta kinnipidamist ja Terviseameti juhiste täitmist.

Hea tahte kokkuleppega liitunud nõustuvad järgmiste detailidega:

1. Ettevõtja teeb endast oleneva, et tagada külaliste mõistlik kaugus siseruumides.
2. Hoitakse nähtavates kohtades desinfitseerimisvahendeid ning paigaldatakse neid rohkematesse kohtadesse, kui minimaalsed nõuded seda nõuavad.
3. Tegeletakse oma töötajaskonna pideva teavitusega, et nohu ja köhaga tööle tulla ei tohi, rääkimata palavikust ja raskematest haigustunnustest.
4. Ei müüda selgete joobenähtudega inimestele alkoholi ning palutakse isikul ära koju minna.
5. Töötajad jälgivad klientuuri ning kui märkavad haigustunnustega inimest, suunatakse isik koju. Seejärel desinfitseeritakse kõik pinnad, mida haigustunnustega inimene on puudutanud.
6. Sundventilatsioon üksinda ei ole nii tõhus kui ventilatsioonisüsteemide kogum. Seepärast õhutatakse siseruume võimalusel pidevalt akende lahtihoidmise teel, jahedate ilmadega vastavalt ruumi sisetemperatuurile. Kui aknad lahti ei käi, üritatakse õhutada välisuste lahtihoidmisega.

Tartu LV ettevõtluse arengu osakond korraldab kokkulepitud regulaarsusega käitumisjuhiste koolitusi ja arutelusid viiruse leviku tõkestamiseks. Märgise kandjatel on osavõtt vajalik. Järgmine seminar toitlustajatele toimub reedel, 11. septembril, kl 13.00–14.30. Palume registreeruda: https://www.tartu.ee/et/kalender/praktilised-juhised-toitlustajatele-ja…

 

Täpsemad juhised (uuendatakse jooksvalt) on kättesaadavad Terviseameti kodulehel:
Majutusettevõtetele
Toitlustusasutustele, baaridele, pubidele

Kuidas liituda?

Saada meiliaadressile evo@tartulv.ee järgmised andmed:
ettevõtte nimi
ettevõtte registrikood
ettevõtte esindaja
ettevõtte kontakttelefon
ettevõtte e-post

Tarbijamärgisega liitunud ettevõtted (täieneb jooksvalt)

Toitlustus
Vein ja Vine; Polpo; FII; Dorpat; Vassilissa; Illegaard; GMP Patisserie; Hõlm; Vilde ja Vine; Antonius; Pahad Poisid; Werner; Joyce; V Café; Ristiisa Pubi; Spargel; München; Lucky Loore; Pirogov; Nauding; Gustav Gastro Cafe; Balkan; Cafe Truffe; Lihuniku Äri; La Dolce Vita; Kampus; Meat Market; Willy&Rudy; Püssirohukelder; Emajõe Pruulikoda; ERMi restoran Pööripäev; Zavood; Gaudeamus; RP9; baar Shooters; The Grill
Majutus
London; Pallas; Sophia; Dorpat; Lydia; V Spaahotell; hotell Tartu; hotell Antonius


Ettevõte kaotab õiguse tarbijamärgise kasutamiseks:
kui töötaja asub töökohal haigustunnustega;
kui ettevõtte kohta laekub kaebusi kokkuleppe rikkumiste kohta.

Viimati muudetud 16.09.2020