Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

1. juulist tõusevad Tartus parkimistasud

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Parkimine Foto: Maanus Kullamaa

15. juuni 2022 / 1. juulist tõusevad Tartus parkimistasud ja pikenevad tasulise parkimise ajad A- ja B-piirkonnas. A-piirkonnas muutub parkimine tasuliseks ka laupäeviti.

Abilinnapea Raimond Tamm selgitas, et muudatuste taga on tasulise parkimisala suur täituvus. "Parkimistasu tõstmine võimaldab vähendada pikemaajalist parkimist ning seeläbi jätta lühemaajalistele parkijatele tänasest rohkem parkimiskohti," täpsustas Tamm. 

Parkimistasu tõuseb A-piirkonnas senise 2 euro asemel 3 eurole tunnis ning B-piirkonnas senise 1 euro asemel 1,5 euroni tunnis. Nii A- kui ka B-piirkonnas muutuvad ühe ja kolme kuu ning ühe aasta parkimistasud. A-piirkonna uued hinnad: üks kuu - 120 eurot, kolm kuud - 300 eurot ja üks aasta - 1200 eurot. B-piirkonna uued hinnad: üks kuu - 60 eurot, kolm kuud - 150 eurot ja üks aasta - 600 eurot. 

Suure parkimiskoormuse tõttu pikendatakse A- ja B-piirkonnas tasulist parkimist ühe tunni võrra tööpäevadel (kuni kella 19-ni). A-piirkonnas muutub parkimine tasuliseks ka laupäeviti kell 11-17. 

A- ja B-piirkonnas kaotatakse ühe päeva parkimistasu. Endiselt jääb kehtima tasuta parkimise aeg, mis on A-piirkonnas 15 minutit ja B-piirkonnas 90 minutit. Tasuta parkimisaja kasutamiseks tuleb parkimisaja algus näidata parkimiskellaga või paberile kirjutatult, parkimisautomaadist piletit ostes lisandub tasuta aeg pileti lõpuajale automaatselt. C-piirkonnas jäävad parkimishinnad ja -ajad samaks.

Selle nädala lõpus jõuavad tartlaste postkastidesse infovoldikud Tartu parkimistasude ning bussi- ja rattaringluse hinnamuutustest algusega 1. juulist.

Lisainfo:  www.tartu.ee/parkimine.

Viimati muudetud 16.06.2022