Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Advendiaeg toob Tartu kesklinna hubase jõulumeeleolu

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

valgusküla Foto: Silver Gutmann

26. november / Esimesel advendipühapäeval süttivad tuled Tartu raekoja platsi jõulukuusel ja uhiuuel liuväljal. Valgusküla koos hubase õuealaga ootab tartlasi ja linna külalisi kesklinna jõuluaega veetma.

Tänavu ei toimu raeplatsil tavapäraseid rahvarohkeid ühisüritusi nagu pühapäevased advendiküünalde süütamised ja talvine tantsupidu. Küll aga leiab 12. detsembril aset traditsiooniline jõululaat, mille kauplejad on paigutatud hajutatult Küüni tänavale.
 
18 majakesest koosnevas Valguskülas tiirlevad loomakarussellid ja nii mõnessegi klaaspaviljoni saab sisse astuda. Olgu piparkooki ja vahvlit ning kuuma teed ostma, põhupaviljoni pikutama, filmiprogrammi vaatama või kanapere tegemistele kaasa elama.  
Pühadeaja helgemaks ja muinasjutulisemaks muutmisesse panustavad oma majakestega ka Eesti Rahva Muuseum ja Vanemuise teater. Ühte majja seavad interaktiivse valgusinstallatsiooni sisse Tartu Kunstikooli kolmanda kursuse dekoraatorid.
 
Kirjanduslikeks etteasteteks saavad ühe klaaspaviljoni enda käsutusse seekord kirjanikud ja luuletajad. UNESCO kirjanduslinn Tartu 5. aastapäeva tähistav ettevõtmine toob alates 1.detsembrist raeplatsile oma loomingut esitama üle paarikümne kirjandusliku külalise üle Eesti.
 
Nagu ikka saab jõuluaegses kesklinnas sõita saani või ponidega ning aeg-ajalt rõõmustab silma mõni tuletantsuetteaste või teadusteatrietendus. Lisaks saab nautida klaaspaviljonide vahele tekkivat hubast õueala, kus praksub elav tuli.
 
Alates esimesest advendist on suudlevate tudengite purskkaevu ümber avatud ligi 1000  ruutmeetri suurune liuväli, kus saab valguskettidest tähistaeva all uisutada kuni 17. veebruarini. Uisuväljaku kasutamine on inimestele tasuta ning selle läheduses asuvast paviljonist saab uiske laenutada. Uisuväljak on avatud E–K 15–22;
N–R 12–22 (kell 12–15 on eelisjärjekorras koolide broneeringud) ja L–P 10–22.

Valgusküla raeplatsil on avatud 29. novembrist 10. jaanuarini kell 9–21.
Kauplejad on Valgusküla kohvikus E–R kell 17–21 ja L–P kell 11–21.
Uisuväljaku kohvik on avatud E–R kell 16–21, L–P kell 10–21.
 
Koroonaviiruse levikust tingitud kogunemispiirangute tõttu oodatakse sel aastal tartlasi ja külalisi raekoja platsile hajutatult aega veetma ning värskest õhust ja jõuluajast rõõmu tundma. Valguskülas programmi ning mitmete teiste Tartu jõuluaja üritustega saab tutvuda lehel https://joululinntartu.ee/programm.
 
Lisateave:
Maris Peebo
Jõululinn Tartu 2020/2021, Tiigi Seltsimaja
506 8770

Helle Tolmoff

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1336
Mob: 529 4297

Viimati muudetud 01.12.2020