Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Algas avalik konkurss Tartu laulupeo kunstilise lähteidee ja muusikalise juhi leidmiseks

Tartu linnavalitsuse pressiteade

Tartu 2024. aasta laulupidu Foto: Tarmo Haud

1. november 2021 / Tartu linn kuulutab välja avaliku konkursi Tartu 2024. aasta laulupeo kunstilise lähteidee ja muusikalise juhi leidmiseks. Ideekavandi autoreid oodatakse muu hulgas välja pakkuma ideid, kuidas lisada 2024. aasta Eesti suurimale koorimuusikapeole Euroopa kultuuripealinna aastal varasemast rohkem rahvusvahelist mõõdet.

Tartu laulupeo peakontsert toimub 22. juunil 2024 Tartu lauluväljakul. Laulupidude traditsiooni ajaloolises sünnipaigas on laulupeoliikumise elujõulisuse hoidmine üks kultuurielu prioriteete, mille tõttu peab tugev ideekavand arvestama järgmisega:

• (Koori)laul on olnud vahendiks meie kogukonna kokkukutsumisel ja kooshoidmisel – Tartu laulupidu peab seega kõnetama nii neid, kel aastatepikkune laulupeokogemus, kui ka neid, kes alles õpivad laulupidu armastama.
• Tartu laulupidu – see on koos laulmine, muusikaline elamus, vaatemäng, koostegevus, peomeeleolu, tseremooniad, persoonid ja traditsioonid.
• Tartu laulupidu on muusikaline suursündmus, millega võivad kaasneda muud üritused, mis võimendavad laulupeo tähistamist Tartus.
• Tartu lauluväljakul toimuval peakontserdil osalevad kõik kooriliigid ja puhkpilliorkestrid.

Tartu 2024. aasta laulupeo lähteidee ja muusikalise juhi konkursil võib kandidaat osaleda üksi või koos meeskonnaga. Muusikalise juhi kandidaadilt eeldatakse muusikalist kõrgharidust ja soovitav on varasem kogemus laulupeo liigijuhi või liigidirigendina.

Ideekavandite esitamise tähtaeg on 31. jaanuar 2022 kell 23.59. Konkursitöid oodatakse e-posti aadressile [email protected]. Samuti võib ideekavandid tuua ümbrikus või saata aadressile Raekoja plats 12, 51004 Tartu (II korrus, ruum 201, Tartu Linnavalitsuse kultuuriosakond).

Konkursi tingimustega saab tutvuda aadressil tartulaulupidu.ee. Lisaküsimused palume saata e-posti aadressile [email protected]. Konkursi tingimused

Lisateave: Tiigi seltsimaja direktor Maris Peebo, [email protected], tel 506 8770

Viimati muudetud 05.01.2022