Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
14°

Anna oma hääl! Publiku lemmik näituseidee teostatakse ERMis uuel aastal

Eesti Rahva Muuseumi pressiteade

Mulluse konkursi  võidunäituse 'Vormitud lugu 12' avamine märtsis ERMis. Foto: Anu Ansu (ERM)

18. aprill / Eesti Rahva Muuseum kutsub alates tänasest üles näituseideede konkursile „Oma näitus 2019“ esitatud 15 võistlustöö seast valima oma lemmikut.

Avaliku hääletuse võitjal avaneb võimalus oma näituseidee ERMi osalussaalis ellu viia.

„Argieluteemaline konkurss jättis osalejatele piisavalt vabad käed valimaks, millist ideed konkursile esitada ja kuidas oma igapäevaelu näituseideena esitleda. Meile saabunud 15 töö hulgas on ideid nii kunstnikelt, kes soovivad oma loomingut teistega jagada, ja kollektsionääridelt, kes tahavad oma kogu tutvustada, kui ka üldisemalt kultuuri puudutavaid teemasid, näiteks kogukonnast ja külaelust,“ ütles konkursi korraldaja ja ERMi osalussaali produtsent Kata Maria Metsar.

Saabunud näituseideedega saab tutvuda ja oma lemmiku poolt hääletada ERMi kodulehel: www.erm.ee/et/oma-naitus-19-ideed

Hääletamine on avatud 5. maini ning konkursi võitja kuulutatakse välja 8. mail 2019. Hääletamises osalenute vahel loositakse välja muuseumipileteid.

Võidunäitus avatakse tuleva aasta veebruaris. ERM pakub näituse teostamiseks pinda (130 m2) ja vajalikke tehnilisi vahendeid.

Iga-aastase näituseideede konkursiga soovib ERM pakkuda võimalust teha muuseumis näitust neil  inimestel ja gruppidel, kellel on soov oma tegemisi ja huvisid teistele näidata ja tutvustada või kutsuda enda jaoks olulisel teemal kaasa mõtlema.

Viimati muudetud 18.04.2019