Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
17°

Eesti Üliõpilaste Selts avas oma maja uksed

Eesti Üliõpilaste Seltsi pressiteade

EÜSi maja

3. detsember / Eesti Üliõpilaste Selts (EÜS) tähistab tuleval kevadel oma 150. aastapäeva ning avas oma maja uksed kõigile huvilistele virtuaalkeskkonnas.

EÜSi rahvuslikus stiilis hoone (aadressil J. Tõnissoni 1) on olnud vanima järjepidevalt tegutseva Eesti üliõpilasorganisatsiooni koduks juba üle 100 aasta. Senini on hoone põnev ja traditsioonidega põimitud sisu avalikkusele varjatuks jäänud, mis on andnud ainest mitmete müütide ja legendide sünniks. „Ainult EÜSi liikmetele, nende peredele ning eelkõige akadeemiliste üliõpilasorganisatsioonide liikmetele avatud maja on aeg-ajalt lahti erisündmuste jaoks ka linnarahvale ning kõigile huvilistele, olgu selleks siis mõni raamatuesitlus või volbriöö. Virtuaaltuur on aga avatud kõigile ja igal ajal,“ ütles EÜSi esimees Tanel Asmer.

Virtuaaltuur on leitav Eesti Üliõpilaste Seltsi kodulehelt http://www.eys.ee/virtuaaltuur/     

EÜSi maja krunt osteti 1900. aastal Tähtvere mõisalt ja nõusoleku maja projekti tegemiseks saadi arhitekt Georg Hellatilt. Aastal 1902 toimusid esimesed koosolekud juba valminud Seltsi majas. 1920.-1930. aastatel ehitati majale juurde praegune saali osa, ümberehituse projekti tegi EÜSi vilistlane Artur Kirsipuu.

EÜSi maja külastamiseks või rendisündmuste korraldamiseks tuleb helistada tel 7420 241 või kirjutada aadressile selts@eys.ee.

Lisainfo ja kontakt
Tanel Asmer
EÜSi Esimees
Tel 5562 1191

Viimati muudetud 03.12.2019