Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
11°

Elektriteater näitab PÖFFi grand prix’ pälvinud filmi “Vastupidi”

Tartu Elektriteatri pressiteade

Vastupidi_Max Golomidov operaatori rollis.

14. jaanuar / Elektriteater näitab sel laupäeval kell 19:30 Tallinna Pimedate Ööde filmifestivalil peaauhinna pälvinud jaapani filmi “Vastupidi”.

Filmi jäädvustas eesti operaator. 

 

“Vastupidi” on eesti operaatori Max Golomidovi ja India päritolu režissööri Anshul Chauhani teine koostööfilm. Lugu algab kui koolitüdruk Sora leiab salapärase päeviku. Teise Maailmasõja meenutuste hulgas on viide kodu lähedale peidetud aardest. Samal ajal ilmub linnakesse tagurpidi kõndiv kodutu mees, kellest saab ootamatult Sora ja tema pere pingeliste suhete parandaja. 

 

„See on võimas ja müstiline lugu, mis seob uut ja vana Jaapanit. Filmi tegelaste arvates peaks minevik olema ammu maha maetud ja unustatud, ent ometi kerkib see ikka ja jälle pinnale, et kummitama jääda,” resümeeris detsembris PÖFFi žürii nimetades filmi “Vastupidi” tõeliseks kinokunstiks.

 

“Vastupidi” on üles võetud mustvalgena ning laia vaatega nn CinemaScope ekraaniformaadis. Professionaalse värvimäärajana tegutsev Max Golomidov hindab mustvalget esteetikat ajast, mil tegeles fotograafiaga.

 

"Iga värv kujutisel lisab oma tähenduskihi, mis võib vaatajaid teemast eemale triivida. Meie eesmärgiks oli kujundada side loo ja publiku vahel värve kasutamata, et jätta ruumi kujutlusele, mida võib soovi korral enda värvidega täita," põhjendas Golomidov

 

Filmirežissöör Anshul Chauhan väisas mullu novembris PÖFFi linastusel ka Tartut, kus kiitis vestluses kinopublikuga Golomidovi meisterlikku operaatoritööd. Chauhani sõnul on Golomidovil võime jälgida näitlejate kehakeelt ennustades täpselt ette nende liikumist.

 

Tōkyōs kohtunud Golomidovi ja Chauhani esimene koostöö oli täispikk mängufilm “Bad Poetry Tokyo” (2018). Eesti kinopublikule on Golomidovi operaatoritöö tuttav näiteks dokumentaalidest “Sipelgapesa” (2015), “14 käänet” (2017) ja samuti PÖFFil linastunud filmist “Prazdnik” (2019).


“Vastupidi” tuleb Elektriteatri kinoekraanil näitamisele kahel õhtul: laupäeval, 18. jaanuaril kell 19:30 ning kolmapäeval, 12. veebruaril kell 18:00. Film linastub ingliskeelsete subtiitritega ning kestab 2 tundi ja 25 minutit. Piletid on saadaval pool tundi enne seansi algust kinokassast või veebist lehel elektriteater.ee/filmid/vastupidi/.

 

Elektriteater on Tartu ainus väärtfilmikino, mis keskendub kodu- ja välismaiste mängu- ja dokumentaalfilmide, maailma filmiklassika ning animatsioonide ja lühifilmide näitamisele. Kino asub 160-aastases TÜ endises kirikus (aadressil Jakobi 1).

 

Viimati muudetud 14.01.2020