Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Emajõe ääres algab lodjakoja ehitus

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

lodjakoja eskiis

5. november / Sel nädalal alustab AS Ehitustrust Emajõe kaldal uue lodjakoja ehitusega. Esimesteks töödeks on vanade hoonete lammutamine ja välistrasside rajamine.

Tartu linnapea Urmas Klaasi sõnul on uue lodjakoja ehitus järjekordne samm Emajõe kallaste korrastamisel ja elavdamisel. „Rannaalale atraktiivse vabaajakeskuse rajamine toob rohkem inimesi Emajõe äärde aega veetma. Ajalooliste veesõidukite ehitamiseks mõeldud hoonest saab linn uue näitusepaiga ning omanäolise haridus-kultuurikeskuse, kus õpetatakse vanade puitaluste ehitust,“ ütles Klaas. Ta lisas, et tuleva aasta linnaeelarvesse on planeeritud ka vahendid lodjakoja ümbruses oleva rannaala korrastamiseks.

Ujula tn 98 kinnistule kavandatakse kolmest hoonest koosnevat lodjakoja kompleksi.  Ajalooliste laevade ehitamiseks mõeldud hoone tegutseb muuseumi, näitusepaiga ja vanade puidust laevade ehituse keskusena. Hoones asuvad laevade ehitushall, sepikoda, puusepatöökoda, ekspositsiooni- ja seminariruum ning kohvik.  Lisaks multifunktsionaalsele peahoonele ehitatakse vetelpäästehoone koos ranna külastajatele mõeldud avalike tualettidega ning varjualune laevade-paatide talviseks hoiustamiseks ja materjalide ladustamiseks. Kompleksi projekteeris Salto Arhitektuuribüroo OÜ.

Välja ehitatakse ka uued juurdepääsuteed ning hoonete ümbrus heakorrastatakse.

Ehitustööde kogumaksumus on 2 431 212 eurot.

Lodjakoja ehitust rahastatakse 624 975 euro ulatuses Eesti ja Venemaa piiriülese koostööprogrammi 2014-2020 projekti "Common Peipsi 2" vahenditest ning linna 2019. ja 2020. a eelarvest. Lodjakoja kompleksi valmimistähtaeg on juuli 2020.

ESTRUS_Crossborder_logo.jpg

Eesti-Vene piiriülese koostöö programmi 2014-2020 eesmärk on edendada piiriülest koostööd Eesti Vabariigi ja Vene Föderatsiooni vahel, et soodustada sotsiaalmajanduslikku arengut mõlemal pool ühist piiri. Programmi koduleht on www.estoniarussia.eu

Helle Tolmoff

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1336
Mob: 529 4297

Viimati muudetud 09.06.2020