Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

ERMi arhitekt avas Jaapanis kaks näitust

ERMi makett näitusel Tokyos

31. oktoober / Eesti Rahva Muuseumi üks arhitektidest, Tsuyoshi Tane avas oktoobris Tokyos kaks näitust, mida seob ühine teema „Tuleviku arheoloogia“. Mõlema näituse keskmes on ERMi uus hoone.

Näitused tutvustavad Tane loomingulisi saavutusi ning tema kui arhitekti väljakutseid mõistmaks, kuidas kohamälust lähtuv arhitektuur kujundab tulevikku.

Tokyo Opera City galerii näitus kannab alapealkirja „Kaevamine ja ehitamine“ („Digging & Building“) ning keskendub Tane disainimeetodile. Arhitektuuri- ja disainigalerii TOTO näitus alapealkirjaga „Otsimine ja uurimine“ („Search & Research“) iseloomustab Tane arhitektuurilist mõtlemist.

Mõlema näituse kandvaks osaks on 2016. aastal valminud ERMi uus hoone, mille projekteerimisest avamiseni kulus kümme aastat, moodustades Tane senisest loomingust lõviosa. Näitustel näeb nii ERMi 10-meetrist maketti kui ka duubelkaadris arhitektuurifilmi.

Näituste lisainfo:

Tokyo Opera City galerii: www.operacity.jp/ag/exh214/e/introduction.php
Arhitektuuri- ja disainigalerii TOTO: https://jp.toto.com/gallerma/ex181018/index_e.htm

Aastal 2006 võitsid arhitektid Dan Dorell, Lina Ghotmeh, Tsuyoshi Tane (DGT Arhitektid) Eesti Rahva Muuseumi uue hoone rahvusvahelisel arhitektuurikonkursil esikoha projektiga „Mälestuste väli“. 2017. aastal lõi Tane endanimelise arhitektide ateljee (http://at-ta.fr/), mis tegutseb Pariisis.

Viimati muudetud 31.10.2018