Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

ERMi ja TÜ etnoloogide konverents küsib: kuidas muuseumid tegelevad konfliktsete minevikega?

Eesti Rahva Muuseumi pressiteade

Eesti NSV aegne raamaturiiul koos keelatud trükistega salakapiga ERMi püsinäitusel 'Kohtumised'. Foto: Anu Ansu

22. aprill / 24.–26. aprillil toimub Tallinnas Eesti Ajaloomuuseumis ja Tartus Eesti Rahva Muuseumis rahvusvaheline konverents „Muuseumid kui mälu ja muutuste kujundajad“.

Muuseumikogukonna uurijad ja praktikud ligi 30 riigist arutlevad kolme päeva jooksul muuseumide rolli üle ühiskonna mälu kujundamises ja vastandlike ajaloosündmuste käsitlemises.

Konverentsi teemaderingi moodustavad nii muuseumide mälupoliitika muutuvas ühiskonnas, kogumise ja kureerimise strateegiad vastandlike minevike kajastamisel kui ka ebamugavate teemade üle arutlemine diskussioonis külastajatega.

Paneelettekannetega esinevad mitmete mälu ja pärandi teemaliste kirjutiste autorid, Poola juudi ajaloo muuseumi Polin püsinäituse juhtkuraator Barbara Kirshenblatt-Gimblett (New Yorgi Ülikool) ning Memory Studies Association'i nõukogu liige Silke Arnold-de Simine (Londoni Ülikool).

Konverentsi avavad kolmapäeval ERMi direktor Alar Karis ning Kultuuriministeeriumi kultuuriväärtuste asekantsler Merilin Piipuu. Konverents toimub 24. ja 25. aprillil Tallinnas Eesti Ajaloomuuseumis ning 26. aprillil Tartus ERMis.

Konverentsi koduleht: http://enmconferences.ee/conference-memory-and-museums-2019

Konverentsi korraldavad Eesti Rahva Muuseum ja Tartu Ülikooli etnoloogia osakond. Konverents kannab ERMi aastakonverentsi numbrit 59.

Viimati muudetud 22.04.2019