Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
-3°
-3°

ERMi teadusseminar vaatab digitaalsete eksponaatide taha

Eesti Rahva Muuseumi pressiteade

ERMi teadusseminar vaatab digitaalsete eksponaatide taha. Foto: Berta Jänes

22. november 2021 / Homme, 23. novembril kell 15 toimub veebis Eesti Rahva Muuseumi teadusseminar pealkirjaga „Miks see eksponaat on digitaalne?“. Seminari veavad eest Pille Runnel (ERM, teadusdirektor) ja Pille Pruulmann-Vengerfeldt (Malmö Ülikool, professor).

Digiobjekte kasutatakse näituseruumis erinevatel viisidel. Liigagi tihti on need umbmäärased, selge kontseptsiooni ja vajaduste analüüsita loodud, muu näitusesisuga võrreldes veidi tagaplaanil asetsevad nii-öelda kohustuslikud näituseelemendid. Nende abil rõhutatakse näituse ajakohasust või püütakse seda elavdada. Digieksponaadid võivad aga olla ka konkreetse muuseumi, selle sõnumi, eesmärgi ja sisuga tihedalt seotud ning muuseumi füüsilise kihiga põimunud iseseisvad kujunduselemendid, mis moodustavad strateegilise näitusekihi, mis toetab ja vormib kogu näituse külastamise kogemust. 

Pille Runnel ja Pille Pruulmann-Vengerfeldt on Eesti Rahva Muuseumi püsinäituse "Kohtumised" digitaalseid eksponaate analüüsides pakkunud välja esialgse analüütilise raamistiku, mis võiks aidata läheneda näituse digitaalse kihi toimimisviisidele süstemaatiliselt ja mõista niiviisi paremini, kuidas need kujundavad külastajate külastuskogemust ja ekspositsiooniga seotud tegevusi.
Ettekandele järgneb akadeemiline arutelu.

Üritus toimub veebis MS Teamsi vahendusel, link seminarile SIIT

Lisainfo:

Tenno Teidearu
teadur
Eesti Rahva Muuseum
Telefon 7363024
tenno.teidearu@erm.ee

Viimati muudetud 22.11.2021