Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
-22°

Fotod: Autovabaduse puiestee sai meeleoluka lõpu

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Autovabaduse puiestee Foto: Mana Kaasik

3. august / Pühapäeval, 2. augustil pandi punkt Autovabaduse puiesteele, mis meelitas kuu aja jooksul Tartu südalinna kõiki huvilisi mõnusalt aega veetma. 

Ala avati 3. juulil ning see pakkus kuu aja jooksul eriilmelisi vaba aja veetmise võimalusi paljudele tartlastele ja linna külalistele. "Autovabaduse puiestee sidus tõepoolest edukalt Emajõe ja südalinna, tõi linlased alale regulaarselt aega veetma ning tekitas märkimisväärset huvi ka turistides. Korraldajate rõõmuks õnnestus ka plaan tuua alale kokku erinevad põlvkonnad," lausus kultuuriosakonna juhataja Marleen Viidul.

Lisaks rohketele kultuuri- ja haridusprogrammidele ning meeleolukatele kultuurisündmustele sai Autovabaduse puiesteel pidada piknikut või koosolekut, pikutada võrkkiiges, sulistada basseinivees, vaadata välikino, tantsida või sportida, teha kaugtööd või lihtsalt puhata ja sõpradega kokku saada. Sündmusterohked olid Autovabaduse puiesteel ka viimased päevad, kui meistrite käe all sai õppida pitsategemist või nutiballetti, õhtuti lõid meeleolu DJ-d. 

Autovabaduse puiestee mitmekesise programmi kokkusaamisel oli linnal koostöö ühtekokku 40 partneriga. Ala eesmärk oli ühendada vanalinn ja jõeäärne ala üheks terviklikuks linnaruumiks ning pakkuda võimalust turvaliselt vaba aega veeta. Autovabaduse puiesteel oli tegevus ja toitlustus korraldatud nii, et külastajad said viibida hajutatult, alal oli kolm kätepesu kohta ning suuri kogunemisi aitasid alal vältida turvatöötajad. 

Vabaduse puiestee avatakse autoliikluseks taas alates 6. augustist.

Rutt Ernits-Sups

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel:
Mob: 5554 0731

Viimati muudetud 03.08.2020