Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
-3°
-3°

Fotod: Tartus tähistati esimest advendipühapäeva

Tartu linnavalitsuse pressiteade

Jõululinn Tartu Foto: Evelin Lumi

29. november 2021 / Esimesel advendipühapäeval, 28. novembril avanes Jõululinn Tartu, kus ootasid külastajaid Raekoja platsile kerkinud Valgusküla ning “Suudlevate tudengite” purskkaevu ümber asuv uisuväljak. Keskpäeval marssisid raeplatsil NATO liitlasvägede sõdurid, keda tervitas linnapea Urmas Klaas.

Valguskülasse naasesid kohvi- ja piparkoogimüüjad, lõkkepajad, karussellid, saanisõidud ja ponid, meisterdamis- ja multifilmipaviljon ning põhumaja. Kokku on Raekoja platsil 18 klaaspaviljoni, mida on sisutanud Tartu 2024 ja Full of Junk Design`i meeskonnad, TÜ Tartu observatoorium, Eesti Maaülikooli põllumajandus- ja keskkonnainstituudi limnoloogiakeskus ja Järvemuuseum Akva:rium, Tartu Tervishoiu Kõrgkool, teatrikunstnik Laura Pählapuu, arhitektuurikooli Tartu haru lapsed ja juhendajad, teadusteater Kvark, disainer ja kunstnik Martin Rästa, MTÜ Kirbutsirkus ning Gardesti kodu- ja aianduskeskus.

Liuväljakul toimuvad pooleteise kuu jooksul uisudiskod ja muinasjutuline uisuball lastele, lisaks saab 12 korral osaleda uisutundides.

Valgusküla ja uisuväljaku lahtiolekuaegade, toimuvate ürituste, väljaku hoolduse ja jääoludega saab tutvuda lehel www.joululinntartu.ee ning uisuväljaku Facebooki kontol.

Valgusküla on avatud 9. jaanuarini. Uisuväljak, kohvik ja uisulaenutuse paviljon töötavad veebruari lõpuni.

Viimati muudetud 29.11.2021