Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Homme algab Tartus otseülekandena Estonian Fashion Festival 2020

Estonian Fashion Festivali pressiteade

Estonian Fashion Festival 2020 Foto: Estonian Fashion Festival 2020

9. juuni 2020 / Sel kolmapäeval algab Estonian Fashion Festival ehk Eff, mis toob otseülekannete vahendusel parimate noordisainerite kollektsioonid kodusele arvutiekraanile. Oma autoriloomingut näitavad 30 moedisainerit, kes hetkemoe tootmise asemel keskenduvad eelkõige jätkusuutliku ja aeglase moe arendamisele.

Kolme omanäolist moeetendust koondav Eff toimub see aasta küll ilma publikuta, kuid on nähtav üle Baltikumi otseülekandena. Ülekannet edastab Eesti, Läti ja Leedu Delfi TV iga päev kell 19.

Estonian Fashion Festival 2020 3-päevase festivali avab 10. juunil Mood-Performance-Tants etendus, mille võttepaigaks on Aparaaditehas Tartus. Sel aastal seob Mood-Performance-Tants noore moekunsti tihedamalt tantsu- ja filmikunstiga ning annab välja 9 lühifilmist koosneva seeria 30-minutlise vaatemänguna. Kõik filmid lavastatakse lähtudes eelkõige moekollektsioonide kontseptsioonist, kuid ei unustata seejuures talletada lõpptulemusse ka just praeguse aktuaalse sotsiaalse distantseerituse. MPT peaprodutsent Kerli Jõgi sõnul on uus lähenemine väga tervitatav: “Kasutades filmikunstile omaseid võimalusi, saame lubada vaataja lähemale kunstnike mõttemaailmale kui etenduskunst seda kunagi suudaks.”

Järgmisena, saab 11. juunil näha OmaMood otseülekannet, mis kantakse üle Tartus asuvast Rahvusarhiivi Noora hoonest. Reaalajas saab nautida 10 disaineri loomingut, sh astuvad üles tuntud moedsainerid nagu Cärol Ott, Vilve Unt ja Katre Arula. Moeetendusega soovib OmaMood toetada kohalikust käsitööpärandist inspireeritud ning jätkusuutliku, eelkõige aeglase, disainiliikumise põhimõtete järgi valmistatud rõivaste loomist ja kandmist. 

Effi lõpetab 12. juunil Antoniuse moeetendus, mis keskendub ready-to-wear riiete ja aksessuaaride näitamisele. Antoniuse moeetendusest võtavad osa 11 disainerit, sealhulgas Jūratė Vaškienė, kes saatis oma kollektsiooni kohale Leedust. Naistemoe kõrval saab näha tervelt kolm meestele suunatud kollektsiooni, lisaks lasterõivaid ning aksessuaarikollektsioonidest on esindatud siidirätikud ja nahast kotid. Juba kolmandat aastat järjest toimub moeetendus Eesti Rahva Muuseumis. „Oleme Eesti kõige suurem muuseum ning soovime olla ka kõige kaasaegsem. Mood on osa meie tänasest kultuurist, misttõttu on festivali toimumine ERMis väga sobiv,“ sõnas ERMi arendusdirektor Viljar Pohhomov valikust.

Festivali eesmärk ei ole ainuüksi vaatajatele elamuse pakkumine, vaid noordisaineritele edasiarenemise võimaldamine. Oma loomeettevõtte arendamiseks on disainerile vajalik kaasa anda teadmisi, professionaalset tagasisidet, võrgustikku ja ka julgust. Vähemolulised pole ka müügi ning turundamise eesmärgiks saadud materjalid, mis alustava disaineri jaoks võivad olla kulukad. „Effi disainerid saavad kaasa kollektsioonist veebikataloogi, pildid ja videoklipi, mida nad saavad kasutada enda brändi tutvustamisel. Lisaks jätkub meie traditsioon võimaldada disaineritel saada personaalset tagasisidet tõeliste tipptegijate käest,“ loetleb Effi korraldaja Kaari Soosalu meetmeid, mis aitavad moedisainereid ka edaspidi oma loomingu edasiarendamisel.

Effil kuulutatakse välja ka peavõitja, kelle kollektsioon osaleb septembris International Young Designers Contest noordisainerite võistlusel Kiievis. Maineka konkursi võitja saab auhinnaks 10 000$, mis on mõeldud enda brändi edasiarendamiseks. Aastal 2018 võitiski Effi disainer Cärol Ott Kiievis peaauhinna, mis tõestab veelkord Eesti disainerite kõrget taset. 

30 moedisainerile jagavad personaalset tagasisidet Effi eksperdid, kelleks on Vogue Italia ajakirjanik Riccardo Terzo, L’Officiel Baltics peatoimetaja Liga Zemture, Ukrainian Fashion Week peakorraldaja Victoria Kharchenko, Tallinna Loomeinkubaatori asutaja Anu Lõhmus, moeajakirjanik Kristina Herodes, Norra jätkusuutliku disaini edendaja Veronika Glitsch jpt.

Kava:

10. juunil näitavad Mood-Performance-Tantsu etendusel oma kollektsioone: Victoria Käesel, Katry Mets, Kirke Talu, Marili Järv, Susanna Belinda Kõgel, Lisette Sivard, Mariliis Niine, Kaire Avi-Kinnunen ja Annika Kiidron.

11. juunil näitavad OmaMood moeetendusel oma kollektsioone: Cärol Ott; Eleriin Seim ja Janika Solmann; Marge Allik, Anett Niine ja Liisi Tamm; Anneliis Reili; Siret Ott; Annika Vaalma; Heli Kiverik ja Kätli Saarkoppel-Kruuser; Katre Arula; Piret Albert ning Vilve Unt.

12. juunil näitavad Antoniuse moeetendusel oma kollektsioone: Sille Sarapuu, Katrin Aasmaa, Hannes Rüütel, Jūratė Vaškienė, Zack Marques, Kairi Lentsius, Mekoome, Irja Lembra, Gerda Retter, Kristina Puz (VETKA) ja TATA.

Otseülekannet saab jälgida Eesti, Läti ja Leedu Delfi TV vahendusel, L’Officiel Baltics veebilehel ning Estonian Fashion Festival Facebooki lehel.

Rohkema info saamiseks külastage kodulehte.

Viimati muudetud 09.06.2020