Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
-3°

Huvilised on oodatud rahvarõivakirbukale

Tiigi Seltsimaja pressiteade

Rahvariidepõlvik

14. mai / Tiigi Seltsimaja ootab huvilisi 19. mail kell 10-12 Tiigi Seltsimaja saalis toimuvale XIII Rahvarõivakirbukale.

Rahvarõivakirbukale oodatakse rahvarõivaste tegijaid ja poolpiduste rahvarõivaste omanikke neid pakkuma rahvarõivaid kanda soovijatele. Lisaks komplektidele või üksikesemetele oodatakse ostma ja müüma, kinkima ja vahetama ka rahvarõivastega kantavaid ehteid, kotte, peakatteid ja jalatseid.
Kirbukale oodatakse eesti rahvarõivaste hamesid, särke ja käiseid, pükse, seelikuid, põllesid, veste, liistikuid ja kampsuneid, vöid ja sukapaelu, pikk-kuubesid ja suurrätte, vöid ja sukapaelu, tanusid, kaapkübaraid ja murumütse, kotte, märsse, sõlgi ja preese, helmekeesid.

Saabumas on suvi folkloorifestivalide ja pärimuspidudega, jaaniõhtute ja muinastulede öö, mitmesuguste rahvalike pidustustega. Rahvarõivakandjad teavad, kui mõnus on maal, metsatalus või mere ääres olla naturaalsest materjalidest ja aegade jooksul välja kujunenud selle maa rahvale omastes rõivastes. Oma kodukandi, erineva kihelkondliku taustaga linaseid ja villaseid rõivaid kandes tekitatakse huvi ka rahvapärimusest huvitatud kaugemate maade külalistes.

Korraldajad loodavad, et tänavusel Euroopa kultuuripärandi aastal kantakse senisest enam rahvarõivaid mitte ainult esinemisrõivana, vaid ka pere- ja sõprusringis.

Lisainfo: Tiigi Seltsimaja kultuurispetsialist Tiina Konsen, tel 5305 9698, Tiina.Konsen@raad.tartu.ee

Viimati muudetud 14.05.2018