Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
12°
12°

Ilmunud on uus rahvarõivaste valmistamise juhend

Eesti Rahva Muuseumi pressiteade

Ilmunud on uus rahvarõivaste valmistamise juhend. Foto: Eesti Rahva Muuseum

16. september 2021 / Eesti Rahva Muuseumil on ilmunud uus trükis "Rahvarõivaste valmistamise juhend. Hargla naine". Juhendis tutvustatakse Hargla naiste 19. sajandil kantud rõivaid.

Trükise kaanel on ERMi rahvarõivaste valmistajate kooli 2017. aastal lõpetanud enda õmmeldud kostüümides: väliskaanel Maie Kalbus, sisekaanel Jana Hallop. ERMi rahvarõivaste valmistajate kooli kaheaastane koolitus toimub muuseumis koostöös Eesti Rahvakultuuri Keskusega, mille lõpuks saab õppija valmistada endale südamelähedase kihelkonna rahvarõivad.

Vana-Võrumaa kihelkondadest valmistatakse ERMi rahvarõivakoolis kõige enam just Hargla rõivaid. Hargla rahvarõivastele on iseloomulik rohke lilla ja kollase tooni kasutamine, mida võib leida nii seelikutriibustikes, vöökirjades kui ka kinnastes. Hargla särkide kätiste ja õlakute värvilised kirjad on mitmesuguste toredate mustritega. Tanu serva kinnitatud tüllpitsid on iseäranis laiad ja rikkaliku tikitud mustriga. Ülerõivad olid Hargla kihelkonnas valget värvi.

Rahvarõivaste juhendite koostajad on ERMi rahvakultuuri koolitus- ja teabekeskuse spetsialistid, kelle pikem plaan on kõigile Eesti kihelkondadele ring peale teha. Eelmisel aastal ilmusid juhendid nii Mihkli naise kui Sangaste naise rahvarõivaste valmistamise juhendid.

Uus trükis on saadaval ERMi muuseumipoes.

Viimati muudetud 16.09.2021