Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
-2°
-2°

IX A-festivali konverentsil lahatakse vägivalla ja teatri suhet

Tartu Üliõpilasteatri pressiteade

13. oktoober 2021 / 16. oktoobril kell 12.00 toimub Tartu Loodusmajas Tartu Üliõpilasteatri konverents "Kunst vägivalla piiril".

Konverentsi teema on vägivalla interpretatsioonid teatris, kirjanduses ja ühiskonnas. Lahkame kunsti vägivalla piiril, kuidas need kaks nähtust omavahel suhestuvad ning millised kokkupuutepunktid teevad teema oluliseks.

Vägivallaga puutuvad inimesed oma elus tahtmatult kokku. Konverentsil küsitakse, kuidas erinevaid vägivalla vorme ja nende avaldumist teatris käsitletakse. Kas vägivalla ilminguid näidatakse otse või peenpsühholoogiliselt? Kui palju saab teater tõsiste sotsiaalsete teemadega manipuleerida? Arutleme laiema ühiskondliku eesmärgi ja kultuuripõhisuse ning kunstiliste eesmärkide üle. Mis muutub, kui eesmärk pole pelk meelelahutus? Kas teater võib osutuda ka ise vägivalla allikaks ja kui palju on see taotluslik? Küsime, kui palju kujundab teater tänapäeval ühiskonda ja kas ta võib muuta inimeste vägivallakäitumist.

Teemat lahkavad ettekannetes Maarja Moor, kes räägib lähisuhtevägivallast Noorsooteatri lavastuse "Teises toas" näitel, Hasso Krull lahkab vägivalda teatrilaval keele ja sõna jõu vaatepunktist, Piret Jaaks mõtestab teatri ja vägivalla seoseid laiemalt ning väliskülalisena peab ettekande Katsiaryna Saladukha HomoCosmos teatrist (Valgevene).

Ettekannetele järgneb arutelu rühmades, kuhu on oodatud osalema ka kõik konverentsi kuulajad.

Registreeru konverentsile SIIN.

Konverentsi toetab Eesti Kultuurkapital.

Viimati muudetud 13.10.2021