Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
11°

Jaan Elken kõneleb ERMi kohvikus oma maalikunsti näitusest

Eesti Rahva Muuseumi pressiteade

Jaan Elken oma näitusel ERMi kohvikus Pööriöö_Foto ERM Foto: ERM

13. veebruar / Laupäeval, 16. veebruaril kl 12 räägib kunstnik Jaan Elken Eesti Rahva Muuseumi kohvikus Pööriöö (B-sissepääs) oma näitusest „Poeem madratsile 2“.

Eesti üks juhtivamaid ning järjekindlamaid abstraktse kunsti tegijaid räägib lahti kõik lood, millele ta oma ligi 14 suurest lõuendist koosneva sarja loomisel mõelnud on.

Kunstniku Siberis veedetud lapsepõlv, sealt ja mujaltki pärit unenäolised pained, tagakiusamine ja pihtimuse kaudu saavutatav puhastus – need on teemad, mis on kahtlemata olulised kõigile ning mis seostuvad hästi ka ajaloost rääkiva ERMi püsiekspositsiooniga.

Osalemine on tasuta! Lisainfo ERMi kodulehel (www.erm.ee/et/events/kohtumine-jaan-elkeniga) ja Facebookis (www.facebook.com/events/293507671339563/).

Näitus "Poeem madratsile 2" jutustab abstraktses maalikeeles reaalset lugu assotsioonidest ja kogemustest. Madratsite seeria töödesse on leidmotiivina sisse toodud reaalne madrats, mis lisab töödele isikliku ja nostalgilise momendi – mäletamise, kaevumise isiklikesse mäluladestustesse, kust ei puudu varase lapsepõlve Siberi-aastad küüditatud vanematega. Tööd viitavad millegi  läbielatule, reaalselt eksisteerinud olukordadele ja emotsioonidele.

Viimati muudetud 13.02.2019