Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
10°

Jagati preemiaid noorte projektide tunnustamise konkursil "Ettevõtlik noor"

Tartu Ärinõuandla pressiteade

noored

8. oktoober / SA Tartu Ärinõuandla tunnustas konkursi „Ettevõtlik noor 2019“ projekte. Konkurss toimus Tartu ettevõtlusnädala noorteprogrammi raames.

Tublimad tegijad valiti üheksa Tartu linna ja maakonna koolide, noortekeskuste ning teiste noorteühenduste projektide hulgast.

7. oktoobril Ahhaa konverentsikeskuses toimunud lõpuseminaril tutvustasid projektimeeskonnad väga erinevate eesmärkide ja tegevustega noorteprojekte. „On huvitav tõdeda, et projektid on aastatega läinud järjest suuremaks ja tegijad järjest väiksemaks,“ sõnas žürii liige Lisett Liiv. Kolmest liikmest koosnev žürii valis üritusel välja parimad projektid, kelle vahel läks jagamisele mitmed eripreemiad. Eripreemiatena jagati välja ettevõtlusküla mängud, mille raames on noortel omakorda võimalik proovile panna oma ettevõtlikkus ja meeskonnatöö. Eripreemiad pälvisid Tartu Variku Kooli noorte projekt „Terrassi ehitus asenduspinnal“, mille puhul peeti oluliseks just isetegemist, Konguta Kooli projektid „Ettevõtlikuks põnnist saati!“ ja „Sotsiaalne ettevõtlikkus on võimalik ja vajalik“ ning Ülenurme Gümnaasiumi „Retrokohvikute“ projekt.
Lisaks anti välja erinevad preemiad. Kõige mastaapsemaks projektiks nimetati MTÜ Urban Style´i projekt „Jam Of The Year“, kõige ettevõtlikuma projekti preemia pälvis Tartu Variku Kooli minifirma WPH ja kõige võimalusterohkemate lahendustega projektiks kuulutati Rannu Noortekeskuse projekt „Rannu värviline välitegevusala.“ Tartu Veeriku Kooli noored viisid koju ühtekuuluvustunnet tekitava projekti tiitli projekti „Üheskoos suudame palju“ eest ning A. Haava nim. Pala Kooli projekt „Kepphobuse võistluse korraldamine“ eristuva pealehakkaja tiitli. Projektide puhul peeti oluliseks noorte omaalgatust, uuenduslikkust ning koostööd.

„Tartu Ärinõuandla sooviks on ärgitada noorte ettevõtlikku vaimu ja toetada nende heade mõtete elluviimist. Noored viivad ellu vahvaid projekte ning tunnustamise konkurss annab noorele võimaluse rääkida oma headest teostatud ideedest ka teistele noortele ja tihti sünnivad saadud ideedest omakorda uued vahvad algatused,“ tutvustas konkursi tagamaid noorte ettevõtlikkuse projektijuht Janeli Virnas.

Projektide tunnustamise konkurssi korraldas SA Tartu Ärinõuandla ja toetas Tartu Linnavalitsus ja Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fond.

Lisainfo: Janeli Virnas, SA Tartu Ärinõuandla noorte ettevõtlikkuse projektijuht, 5348 4685, janeli.virnas@arinouandla.ee

Viimati muudetud 09.10.2019