Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Jõulukuul sooja troopikasse

TÜ botaanikaaia pressiteade

troopikamaja Foto: Katrin Mäeots

21. november 2018 / Jõulukuul ootame 1.-4. klasside õpilasi osalema hariduslikus jõuluprogrammis “Sooja troopikasse”.

Jõuluprogrammi pakutakse 4., 11. ja 18. detsembril kell 11-13 Tartu Ülikooli botaanikaaias.

Õpilastele toimub ekskursioon TÜ botaanikaaia kasvuhoonetes, koos juhendajatega meisterdatakse jõulukaarte ja kuuseehteid, mängitakse loodusharidusliku mängu ning saab vaadata näitust “Talvine rohelus”. Õppeprogrammil saavad osaleda I kooliastme (1.-4. klass) rühmad suurusega 10-24 õpilast ja õpetaja. Õppeprogrammi kestus on 2 h (120 minutit) ning maksumus rühmale 125 eur.

Troopika loodus on väga eriilmeline, varieerudes vihmametsadest kõrbeteni. Jõuluprogrammi „Sooja troopikasse” raames saavad õpilased tutvuda troopikas kasvavate taimedega ja nende kohastumustega.

“Enamik troopika taimedest on lopsakad ja igihaljad. Tänu soodsatele tingimustele on taimed kiirekasvulised, liikide arv ja mitmekesisus väikesel maa-alal on suur. Iseloomulik on roni- ja vääntaimede ning epifüütide rohkus,” ütles jõuluprogrammi korraldaja ja loodushariduse spetsialist Margit Hirv. Ta lisas, et programmi käigus saabki teada, kes on epifüüdid ja kes on liaanid ning miks ja millistel taimedel on muundunud lehtedest moodustunud kannutaolised püünised.

Troopilistelt aladelt on pärit paljud toa- ja tarbetaimed. Jõuluprogrammis saab kindlasti tuttavaks taimedega, mille maitset me tunneme piparkookides: näiteks vanill, must pipar, kardemon, kaneelipuu. Tutvutakse ka igapäevaelus tarvitatavate troopika taimedega, nagu näiteks ananass, sidrunipuu, riis, kakaopuu, kohvipuu, koosospalm jpt.

Programmi teises osas saavad õpilased ise meisterdada jõulukaarte ja käbidest kuuseehteid. Jõuluprogramm lõppeb vahva loodusharidusliku mänguga. Lisaks on võimalus enne ja pärast programmi vaadata TÜ botaanikaaia näitust “Talvine rohelus”, mis tutvustab igihaljaid ja talvehaljaid taimi, sealhulgas on suur osa ka Eesti looduslikke taimi.

Lisainfo ja registreerimine:

Margit Hirv
tel. 5239736
[email protected]

Viimati muudetud 21.11.2018