Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
17°

Kangakudujaid oodatakse näituse lõpetamisele

Tartu Oskar Lutsu nim Linnaraamatukogu pressiteade

13. jaanuar / 15. jaanuaril kell 17.30 toimub linnaraamatukogu IV korrusel detsembri keskpaigast avatud näituse „Kangakudumise võluvad helid“ lõpetamine.

Kohale tuleb Turgi käsitöötalu perenaine Veinika Västrik ja koos võetakse telgedelt maha näitusekülastajate poolt ühiselt kootud vaip.

Huvilistel on võimalus küsida lisainfot näitusel väljapandud käsitsi kangastelgedel kootud kanganäidiste kohta, mis on valminud Turgi käsitöötalus toimunud kursuste õppematerjalidena. Nende autor Veinika Västrik on kangakudumise koolitajana tegutsenud alates 2007. aastast, kui alustas kangakudumise õpetamist Kõrgema Kunstikooli Pallas tekstiiliosakonnas. 2016. aastal tuli tal idee korraldada maakodus Tartumaal Torila külas suvelaagreid, kus saab neljaks päevaks astuda argipäevast välja ja pühenduda kangakudumise võlumaailma.

Nüüdseks neli aastat tegutsenud Turgi käsitöötalus on uusi oskuseid omandamas käinud 196 õppijat Eestist, Rootsist ja Soomest. Traditsiooniliste tehnikate kõrval on oluline osa loovuse arendamisel, kuidas leiutada uusi kangastruktuure ja mustreid ning testida erinevate materjalide koosmõju.

15. jaanuarini saab aga näitust vaadata ja  ise proovida kangastelgedel kaltsuvaiba kudumist raamatukogutöötajate juhendava käe all.
Vaata ka:   https://www.facebook.com/turgitalu/
http://www.sibulatee.ee/liikmed/turgi-kasitootalu/

Lisainfo: muusikaosakonna juhataja Meery Salu tel 736 1394

Viimati muudetud 13.01.2020